şükela:  tümü | bugün
  • creepy,ve bir o kadar guzel bir billie eilish sarkisi.dun ciktigindan beri tahmini 27828 kere dinledim sanirim oyle bir sey.
  • iddia edildiği gibi xxxtentacion hakkında olmayan şarkı.

billie eilish bu şarkıyı 'kendini yatağın altındaki canavar gibi görmesi' üzerine yazdığını anlatıyor. şarkı kendi 'canavar kimliği' ve bununla içten içe bulunduğu savaş hakkında.

billie bu durum hakkında "ayrıca itiraf etmem gerekir ki yatağın altındaki o canavar benim çünkü en büyük düşmanım benim. belki sizin yatağınızın altındaki canavar da olabilirim" diyor.

şarkıda yer alan when we all fall asleep, where do we go? sözü, aynı zamanda billie'nin yakında çıkacak ilk lp albümünün de adıdır.

kaynak: genius
  • işte bu dedirtendir. ses ayarlamaları o kadar iyi ki... ayrıca sözleri de temaya çok uyumlu.
    artık piyasaya daha fazla bu tür şarkı çıksın istiyorum.
  • yeni sakinleştiricim.
  • bu şarkıyı dinleyince çılgınlar gibi dans etmek istiyorum.

--- spoiler ---

say it, spit it out
    what is it exactly
    your pain is the amount, cleanin’ you out
    am ı satisfactory?
    today, ı’m thinkin’ about the things that are deadly
    the way ı’m drinkin’ you down
    like ı wanna drown, like ı wanna end me

--- spoiler ---
  • şarkıların ritim olarak birbirinin kopyası haline geldiği son dönemde farklı tarzıyla beğenimi kazanan, klibi de özgün bir parça.

8d versiyonunu kaliteli bir kulaklıkla dinlediğinizde kendinizi şarkının içinde gibi hissediyorsunuz.

normal versiyonu:
    https://www.youtube.com/watch?v=huhc9tyz8ik

8d versiyonu:
    https://www.youtube.com/…e_continue=2&v=flqczbzt13e
  • çok farklı, orijinal vs falan olmayan sıradan bir şarkı. öyle olduğunu iddia edenler kanye west denen embesili "müzik dehası" ilan eden müzik cahili aptallarla aynı kişiler olabilirler, tipik popüler kültür takipçileri.

bu şarkıdaki ses oynamalarını bir dönemin myspace ünlüsü uffie seneler öncesinde yapmıştı, kaldı ki electropop tarzında genel olarak yaygın şeyler bunlar, tabii 90'lar ortasında ve sonrasında doğmuş, spotify'dan müzik keşfeden yeni yetmeler bunu ne bilsin.

bilin diye yazıyorum ergenler, sayemde öğrendiniz.
  • sözlük başlığına gelene kadar geçmişte kalmış, benim dikkatimden kaçmış güzel bir şarkı olduğu kanaatindeydim lakin öyle değilmiş. haliyle, loop'a alarak bilmem kaç defadır dinlemekte olduğum, 2020'lerin şarkılarının kendisine öykünmesini can-ı gönülden temenni ettiğim yakın zamanda çıkmış şarkı.
  • the doors - people are strange ile olan benzerliğinden yola çıkılarak bir mash up çalışması yapılmış. bence çok da şahane olmuş. people are strange - bury a friend