şükela:  tümü | bugün
 • ibiş bir black metal grubudur, seveni çoktur. mayhemci* burzumcu* manasızlığına neden olmuştur.

  bir de dörtlük vardır konu ile ilgili,

  ya habibi zumzuma,
  kafam girsin burzuma..
  motor çalışır tor tor,
  thrashin devi alman kreator..
 • ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul...

  yani:

  one ring to rule them all, one ring to find them, one ring to bring them all, and in the darkness bind them...

  burzum = darkness
 • dunkelheit kesinlikle bir başyapıt.
 • varg vikernes norvec underground un da sevilen sayilan bir sahistir.mayhem elemanlariyla bayagi bir hasir nesirdir onceleri.hatta mayhem in de mysteriis dom sathanas albumunde bass gitari varg calmistir.ancak daha sonra hayat gorusunun farkliligi ve kisisel meseleler varg in mayhem in has elemani olan garip insan euronymous u oldurmesine yol acar.
  varg bir iskandinav milliyetcisidir.hristiyanligin iskandinav geleneklerini yok ettigini ve onlari kendi ozbenliklerinden kopardigini dusunur.norvec te ki en yuksek hapis cezasi olan 21 seneye carptirilmistir.
 • zor gruptur, dinlemesi,-hatta curret bu ise dinlenip anlanmasi- tahammulkarliginiza bagli degil hayata mal ettiginiz degerlere baglidir.
 • mevsim türküleri* yapan kuzeyli sanatçı.
 • şarkılarının çalınış videolarını koymaya başlamış. amfi olarak masa kullanıyor. görüp görebileceğiniz tek burzum konseri bu vs. diyor.
  youtube
 • an itibariyle spotify üzerinde bulduğum tek kişilik black metal band'i. varg'a ne olmuşsa artık, bir zamanlar kulaklık mikrofonuyla, rehearsal-quality falan albüm kaydederken şimdilerde remastered versiyonlarını mı yayınlamadı, spotify'da mı yer almadı. anaakım müziğin içinde kendine yer mi buldu ne yaptı bilmiyorum.

  öncelikle şunu belirteyim ki, varg'ın kendi tabiriyle rebellion against the mainstream music düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum.

  pek kimselerin yapamadığını yapmış 25 yıl önce. kendisi aynı zamanda, kayıt sırasında yapılan teknik hataların vesaire müziği daha bir içten ve organik yaptığını, para kazanmak için değil de, sanat icra etmek için yapılan müziğin hatalarıyla vesaire bir bütün olduğunu falan da savunur, ve sonuna kadar haklı.

  amma velakin, varg amca'nın bu hareketi, kendisine olan saygımı**** ciddi manada zedelemiştir.

  ha yine spotify'da da takip ediyorum, müziğini dinlerim, severim orası ayrı.

  (bkz: spell of destruction)
  (bkz: en ring til aa herske)
  (bkz: a lost forgotten sad spirit)
  (bkz: dunkelheit - burzum)
  (bkz: det som en gang var)

  başlık sınırına takıldığı için bkz veremiyorum:

  rundgang um die transzendentale saule der singularitat

  bunlar hep sevdiğim şarkılarıdır vesselam.
 • bir zamanlar hayranı olduğum proje. eger kafam hala black metal kaldırsaydı su an albümlerini dinlemeye devam ederdim.verdiği atmosfer diğer black metal gruplarının hicbirinde yoktur.
 • filosofem gibi bir "masterpiece" a sahip norveç menşeili black metal grubu.erblicket die tochter des firmaments belki dunkelheit in popülerliği altında bilinmiyor olabilir ama bence albümün en başarılı şarkısıdır.