şükela:  tümü | bugün soru sor
 • windows nt'de bir bus'in yazilim servislerini saglayan device driver'lara verilen isim. pci, usb, 1394 ilk akla gelen bus driver'lardir. yazmasi en karma$ik device driver ce$itlerinden biridir.
 • windows nt'de cogu uretici kendisi yazmaya kasmadan microsoftun verdigi baz driverlari kullanir*. ama pahali veya ozellikleri degisik bir anakart alinmissa uretici bus driver saglayabilir. bu olayi bir de iidc kameranin birinde gormustum, kameraya ulasmak icin ieee 1394 bus driverlarini kamera ureticisininki ile degistirmek gerekiyordu. baska bir 1394 aygit kullanmak isteyince patliyordu.

  pci gibi bir bus icin yazmanin karisikligi suphe goturmez, cunku bu bus driver'in bus ustundeki butun aygitlari teker teker kitlenmeden sorgulamasi, pnp ozelliklerini okuyabilmesi, kaynak erisimlerini ayarliyabilmesi ve sadrazamin sol tassagi pnp manager ile uyumlu calismasi gerekir. siktiri boktan bir vga kartin driver'i 40 tane a4 sayfasi tutuyorken pci.sys kac sayfa tutar merak etmekteyim*.
 • daha yaygın bir anlamı için (bkz: otobüs şoförü)
 • trafik kurallarına uydukça puan kazandığınız, trafik kurallarına karşı gelip hız limitini aştıkça puan kaybettiğiniz ve buna göre yeni otobüs ve rotaların açıldığı eğlenceli oyun. otobüs çeşitleri ise, okul otobüsünden ultra modern şehirlerarası otobüse kadar değişiyor...
 • oyunun zorluk derecesi ayarlama bölümü yok.bölüm geçtikçe zorlaşır gibi geliyor insana ama şu anda ortalardayım bölümü geçememek fifa serilerinde beginner mode da gol yemek gibi birşey.(bu arada fifa 08'i ayrı tutuyorum)ama oyun acaba son otobüs nasıl birşeydir diye merak ettirdiğinden başından kaldırtmıyor.
 • oynadığım en sıkıcı oyunlardan biri.
  normal hayatta kullanılandan daha sıkı kurallarla bilgisayar başında araç kullanmak insanın içini sıkıyor. gerçek hayatta araba kullanmak daha zevkli bundan.
 • özellikle yoğun kar altında havalimanından dağ oteline yolcuları transfer etme görevi bayağı zordur, öyle bir yer geliyor ki sanki bolu dağı geçidinden geçiyorsunuz ve yolun darlığının da etkisiyle rampayı son sürat iniyorsanız otobüsü toparlamak imkansız. kendi halinde, menü müziği sakin, kendisi sakin bir oyun ancak belirtmekte fayda var.
  - oyun sadece bir şehirde geçiyor,
  - iki katlı otobüslerde dönerken açıyı tutturmak biraz sıkıntılı,
  - kamera açılarını ayarlayamıyorsunuz,
  - evet zorluk derecesi diye birşey yok ve
  - joystick'le oynanacak bir oyun değil.

  şöyle ki joystick aracılığıyla yapılacak ufak bir fren acı bir fren olarak size geri dönüyor ve yolcuların korkmasıyla puan yitiriyorsunuz, klavyeden oynandığında frenleme olayı daha sağlıklı yapılabiliyor. işte böyle bir oyun.
 • scssoft üretimi gayet güzel simülasyonlar olan 18 wheels of steel'in aksine gayet kötü bir oyun. tek bir şehirde geçiyor, çok az görev var, benzin almak, harita, far, içten görünüş vesaire hiçbir şey yok, şehirler arası 18 wheels of steel formatında yapılırsa harika olacağını düşünüyorum ayrıca, evet.
 • kurallar uyulmak icindir mantıgını sinsice beyinlere sızdıran sıkıcı oyun.

  (bkz: kurallar yikilmak icindir)
 • temsa versiyonu çıkmış oyun

  http://www.temsaglobal.com.tr/…estbox.aspx?fid=1111

  şifre: temsa avenue