şükela:  tümü | bugün
 • bi grup ismidir ve kendine turkce isim secen grupların büyük cogunlugu gibi turkce müzik yaparlar... hayyam'ın bi siirini bestelemis ve de cok guzel yorumlamıslardır...
 • 1984’de istanbul’da kuruldu. ülkemizin en eski topluluklarından biri olmasına karşın, ilk albümlerini dinleyicisine kuruluşundan 15 yıl sonra ulaştırmıştır.

  soft rock, senfonik ve folk rock tarzı çalışmalarının yer aldığı bu albümleri 1999’da “giydiririz” adıyla piyasaya çıkmıştır. şarkı sözlerinde tema olarak sevgi, birlik ve barış yer almaktadır.
 • sözümüz meclisden dışarı hatta izmir hinterlandi içine.. ismi gibi kendisi de nadir olan bir kız. o yeşil gözler mavi şehire fazla... o çılgın tampon da izmire fazla...
 • sabahları kalkınca insanın en büyük ihtiyacı. eksikliği seks ve türevlerinden daha çok hissedilen hayatın güzelliği.
 • tiki dili kökenli sephreniaya has söyleyişi için (bkz: bııse)
 • soyle diyor cyrano:
  nedir ki buse? biraz daha yanyana
  yapilan bir vaattir. yemindir kanmayana
  bir itirafin candan delil bulmasidir;
  sevismek mastarinin gul pembe noktasidir.
  bir sirdir ki soylenir agza kulak yerine,
  bir gonul hazzidir ki, hep derinden derine
  yayilir. bir visaldir karanfil lezzetinde
  dudaklarin ucundan ruhu tatmaktir biraz...
 • şu sıralar kral tv'de mutlu ol yeter adlı ibrahim tatlıses şarkısına çektiği klibi dönen 10-12 yaşında küçük bir şarkıcı kız.
  bu kadar mı midesi bulandırılır bir insanın, bravo kim keşfetmişse.

  lakin bilinen bir gerçek var ki; bunu keşfeden bunları da keşfetti:
  (bkz: küçük ibo)
  (bkz: küçük onur)
 • tv'de klibini gordugumde bir kadinla elele yuruyen kiz. sanmistim ki sarkiyi yaninda annesi kilikli gezen teyze soyleyecek. aa? ne goreyim? daha memeleri bile cikmamis bir cocuk kalkmis "sen mutlu ol yeter sevgilim" diye sarki patlatmakta. ama ne sarki! kiz soyledikce benim gozlerim buyuyor, kan beynime sicriyor. bir de aglatmamislar mi "giden sevgilinin ardindan". aman yarabbi! turk plakcisi emrah'tan, ceylan'dan ve hatta kucuk ibo'dan nasibini almamis olacak ki subyanciliga acik cek vermeye devam ediyor, biz de buyuk turk milleti olarak bunlari izliyoruz. yaziktir, gunahtir. bu yasindaki cocuk ic anadolu bolgesinde hangi meyveler yetisir onu calisir, boya kupune bandirilip kamera karsisinda aglatilmaz.