şükela:  tümü | bugün
  • eğer sosyal medya üzerinden bir sayfa ya da grup yöneticisiyseniz şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz :

merhabalar iyi günler; ben business channel türk televizyon kanalından konuk koordinatörü tuba xxxxxxx. sizi kanalımzda yayınlanan gülgün feymanın hazırlayıp sunmuş olduğu anlatacak çok şey var programına konuk olarak ağırlamak istiyoruz. programımız hakkında detaylı bilgiler için aşağıdaki irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz...
    konuk koordinatörüm mehmet xxxxxxxx ile irtibata geçebilirsiniz :054xxxxxxxx
    iyi çalışmalar dileriz.

insanların kendilerini televizyonda tanıtma ve görünme isteklerini sömürmeye odaklı yeni bir taktik. iletişime devam etmeniz durumunda ise talep edecekleri şey 1500 küsür lira oluyor. hem beni konuk olarak ağırlamak istiyorsun hem de bunun için para istiyorsun. adamı döverler. hemde dev döverler
  • bugün beni arayıp gülgün feyman'ın programına konuk olarak devet eden, ardından da laf arasına 1.000 tl ödemem gerektiğini sıkıştıran çalışanlara sahip bir şey; televizyon kanalı.

oldu canım, döncem ben sana diye telefonu kapattım.
  • sansür bedeli diye 1000 tl isteyen, hatta bunu reklam faturası olup gider gösterirsiniz diye yazan kanal tuhaf yahu konuk olarak mı çağırıyorsun başka bişey mi ?
  • gülgün feymanı görmek istedigimde açıp izlediğim kanal. lakin kanalı dsmart'tan yaklaşık iki aydır izleyemiyorum. kanal listesinde adı var kanal yayını yok. karasalda da yok. digitürk'te zaten yoklar (sitelerden edindiğim bilgiye gore) kanalı arayinca sorun sizde cevabını alıyorsunuz, ilginç ! konuk olarak cagirmaya devam ediyorlar orasi ayri ironi. kapatıldı da basın açıklaması yapmıyorlar bence *

tanım: güven vermeyen ve yayin yapmayan kanal, ya da sadece eski bir kanal adı.
  • ya kendileri troll ya da fena trollenmişler

https://www.youtube.com/watch?v=i_uk63kwpwu

(bkz: term-x)
  • bu kanala konuk olmuş kişilere bakınca, "ben televizyona çıktım ki ehe" demek için 500-1.000 lira ödediklerini düşünüp sırıtmamak elde değil.
  • affiliate marketing yapiyorum diyen dolandiricilari konuk edip, halkin kaz gibi yolunmasi islevi goren tufaf tv kanali. gulgun feymaninda bu dolandiricilik icinde rol almasini yakistiramiyorum.