şükela:  tümü | bugün
  • uçakta bir yer.
  • bi de hızlı feribot'ta var bu trip. tam evlere şenlik. :)
  • eger check ininizi son anda yaptirir ve de yaptirirken "on taraflarda bos yer ver miydi?" diyip siritirsaniz economy class bileti ile seyahat edebileceginiz sinif.

bunun dusunda ic hatlar icin hicbir fark olmuyor, cogu ucakta koltuklar bile ayni, yalnizca airbuslarda farkediyor. asil fark dis hat ucuslarinda.
  • eger ucusunuz 6 saatten uzun surmeyecekse farki vermeye degmez (6 saatten uzun ucuslarda en az iki film seyredip, iki super yemek yiyip bi dolu da icki icebilecek kadar zamaniniz oluyo, bi de tabii her tarafiniz tutulmuyo).
  • meşhur ve mel'un kriz öncesinde tüm genel müdürler ve yardımcıları ve sair yuppieler tarafından biletleri bu bölümden alınmadığı takdirde istifa tehdidi savururlardı.
  • ic hatlardaki tek farki somon fume ve sampanya olan ayrica havaalaninda beklerken ozel bi lounge salonundan
    birkac bedava kek yemenizi saglayan ucus sinifi
  • mtvde yavuz semerci abimizin sundugu ekonomi-i$ dunyasi adina bir soyle$i programi.
  • bazi havayollarinin celik catal bicak ve cam bardak (ekonomideki plastik catal bicak ve plastik bardak yerine) verdikleri ve insana "demek teroristler zengin degil, ekonomide ucuyolar" dedirten hede.
    (bkz: niye ki)
    (bkz: demek ki)
  • kaç tane ohaaa boyutlarda zengin arkadaşım varsa hepsinin "o kadar para vermeye değecek hiçbir şey yok, tavuk yiyerek de mutlu oluyorum ördeğe gerek yok, şişman değilim ki öyle koltuklar şart olsun, hostes iki servis yapıyor kendini kral gibi hissediyorsun, enayi parası" diye bahsettiği ve ekonomide yer kalmadığı durumlar dışında uçmadığı sınıf. (ülkemizin böyle kapitalistlere ihtiyacı var, evet.) hep bu insanlar ekonomide uçuyorsa business'ta kim uçuyor diye merak ederdim; son amerika yolculuğumda dayanamadım ve uçağın içinde tur atarken birkaç kere business class tarafından dolaşarak attım. şişman şişman amerikalı teyzeler ve yaşlı amcalar gördüm. arkadaki galeri kısmında milleti ayakta duruyorlar diye azarlamaya kalkan, muhtemelen havacılık tarihinin gördüğü en salak hosteslerden biri olan, birinin kangren olması durumunda kendi hayatının kayacağının bile farkında olamayan zeka seviyesine sahip hanımefendi ön taraftaki galeriye gelip beni görünce ne yapacağını şaşırdı. çünkü yanımda business class'tan bir delikanlı vardı. delikanlımız muhabbet açma çabası içinde uzun uzun bekledikçe hostes hanım iyice delirdi bir şey diyemediği için. çünkü business class'lar padişahtır ve onların yanında başkasıyla kaba bir şekilde konuşulmaz. hele onun ilgilendiği birine asla laf edilemez.

ayrıca muhtemelen birkaç ay içinde işten çıkarılacak bu hostes hanfendinin düşük zeka seviyesine göre ekonomi sınıfı yolcular sadece ayakta durarak uçuş güvenliğini tehdit ederken business sınıfı yolcusu veya business'tan biriyle takılan bir ekonomi sınıfı yolcusu canı ne isterse yapabiliyormuş onu anladım. bak bunun için bilmemkaç katı para verilir şimdi. (bkz: oldu canım)