• internet sitelerinde kesinlikle eğitimlerinin ücretlerini belirtmeyen kurum. 2017 yılında yaşıyoruz, bu yılda tutup da ilgilendiğim her türlü eğitimin düzenleyici kuruluşunu arayıp fiyat bilgisi soramam, sormam.

üstelik eğitimleri hali hazırda çalışanlara hitap ettiği gibi öğrencilere de hitap ediyor, öğrenciler için eğitim fiyatının önemini tutup da anlatmama gerek yok sanıyorum.
    bir markete ya da dükkana girdiğimde dahi ürünlerin üzerinde fiyat bilgisi görmezsem irrite olur çıkarım. bu mentalitedeki insanları,kurumları da hiç anlamam, kardeşim sanki sonsuza kadar saklayabileceksiniz bu bilgiyi,hayret bir şey.
  • sertifika programları başarılı gözüken ama organizasyondan anlamayan kuruluş.

web siteleri tarih öncesi desek yeri. tüm içerikler 2014/15 senelerinden kalma.
    eğitim içerikleri, başlangıç tarihleri ve bunun gibi bir çok bilgi eksik/yanlış.

bilgi almak için telefon ettiğinde
    "05xxxxxxxxxx x hanım/bey" olarak ekledikleri kişi/kişiler 1 yıl evvel işten ayrılmış, hâla orada kendisinin ismi duruyor.

son olarak şaaahane bir mail sistemleri var. "haberdar et" diye bıraktığınız maile ilgili eğitim adı altında eksik bilgilerle dolu bir mail geliyor, üstüne eğitim tarihi belli olmasına rağmen "erken kayıt yaptır %5 az öde" tarzı bir kampanyadan bahsediyor ama ilgili tarihten 15 gün sonra atılmış bir mail.
    e be kardeşim bana mail attığın gün belli saat belli.
    insan utanır içeriği düzenler.
    telefon edip dile getirirsin, ilgilenmezler falan filan... sertifika dağıtmak için güzel üniversitelerle anlaşmış, sadece aracılık ve reklam işini üstlenip vole vuran firma.
    iletişim ve müşteri memnuniyetini umursamayan firma.
    binlerce liradan bahsedip 100lira için müşteri kaybeden kurumumsu.
  • 2004 yılında kurulmuş odtü,hacettepe,marmara ve itü gibi üniversitelerle birlikte çalışan, iş dünyasına yönelik sertifika ve eğitim programları eğitimleri veren kuruluş.

[http://www.bm-institute.com/ http://www.bm-institute.com/]
  • zamanında gayrimenkul ile ilgili enteresan bir eğitim ayarlamış olan kurum. çok faydalı olmuştu sonra ne olduysa bu eğitimi artık yapmıyorlar.ilgi mi görmedi nedir?
  • marmara universitesinde sertifika programlari egitimlerinde her ne kadar kaliteli hocalar ile calisiyor olsalar da derslerin islenisinde sıkıntı oldugunu dusundugum kurum. soyle ki hocalar mufredati yetistirmekte zorluk cekiyor dersler hazirlanan slaytlari okumaktan oteye gidemiyor. evet, verilen bilgiler cok degerli ama bilgilerin verilis seklinin de ayni derecede onemli olması gerektigini dusunuyorum. yoksa ders notlarini verseler evde okusak da ayni etkiyi yaratacak. bazi dersler icin derse katilmis olmamin hicbir faydasi olmadi diye düşünüyorum.
  • cardiff university dünya sıralamasında iyidir.
hesabın var mı? giriş yap