şükela:  tümü | bugün
  • acemlerde bulunan bursa su ve kanalizasyon işleri binası, kurumu. (bkz: iski)
  • bursa'nın su şehri olduğunu kanıtlamak için bazen dere suyu pompalayan kurum.su şehri olduğu için arada karışmış olabilir tabi.

(bkz: su şehri olarak bursa)
  • internet sitesi aldığınız nefese bile güvenlik kodu isteyen kuruluş. onun dışında bir sorun çıkarmıyorlar neyse ki.
  • bursada bulunduğum 2 sene boyunca sorun çıkarmayan, fatura tutarıyla da bizleri sevindiren kurum.
  • internet şubesi var diye seviniyorsunuz. faturaları tek tek ödetiyor, ikinci faturayı ödemeye çalışınca hata veriyor, kendi çapında bir şeyler yapıyor, beni deli ediyor. iki kıytırık fatura bir insanın kırk dakikasını almamalı.

buski akıllı olsun!
  • odediğim faturaya odemedin kardeş dedi. bakalım itiraz ettim bekliyorum.
  • su kesintisi için hep haftasonu olan, herkesin evde olma ihtimalinin yüksek olduğu zamanları seçen kuruluş, ulan yeter be sizin yüzünüzden haftasonlarımın rezil olmasından bıktım artık diye haykırtan kuruluş. ya hiç mi kafası çalışan bi adam yok bu kurumda da, haftaiçi gündüzler dururken cumartesi-pazar, gece gündüz suyu keserler, bir de utanmadan danışma hattı kurup, oraya basarsan şuna buraya basarsan buna ulaşabilirsiniz diye call-center kurmuşlar. su kesintileri hakkında bilgi alma kanala tuşluyosunuz, aptal bi karı sesi" iyi günler" diyip telefon kapanıyo. türkiyede suyun en bol bulunduğu memlekette bile medeniyetten uzak pislik içinde yaşatıyosunuz ya bu milleti. ulan bıktım her haftasonu tek başıma yaşadığım eve sizin yüzünüzden 3-4 damacana sipariş etmeye. hıı bir de;
    karar veren yöneticilerinin annelerinin kulaklarının şu an çın çın çınladığı kuruluş.
  • ulan yaşama sevincimi elimden aldınız be, götoşlar bi de arızalar için telefon hattı kurmuş, internet üzerinden online portal açmış.
    internet sayfası error veriyor, telefona cevap veren yok. allah belanızı versin.
  • yine bir buski klasiği ve yine görükle'de su yok lan .ulan her cumartesi plan yapıp, "kalkınca bi evi toplayayaım, sonra da çamaşırları yıkayıp, akşama dışarı çıkayım , pazar günü de dinlenirim , misss." diye düşünseniz, planın programın içine sıçan kuruluş.