şükela:  tümü | bugün
  • biraz gaz yapmasının dışında şahane bir antidepresan. mutluymuş gibi yapıyor insanı. uyku yapan antidepresanlarla(lustral gibi) combo yapıldığında daha iyi sonuç alınıyor.

tabii kim istemez sağlıklı bir kafayla gezmeyi ama olmuyorsa yardım almak kadar doğal bir şey yok. evvela acil şifa diler, doktora danışmadan kullanılmamasını tavsiye ederim.
  • bugün kullanmaya başlayacağım ilaçtır kendileri.yeni tanıştım,dokttor uyku yapabilir,sersemletebilir dedi,canı sağolsun.en yakın arkadaşım kıskanacak bu ilaçla ilişkimi,buspon a bütün derdimi sıkıntımı dökmeyi düşünüyorum.çay da yaparım ona ben yanına da kurabiye biraz da sigara,oh.memnun oldum busponcum.
  • piyasada envai çeşit tehlikeli ilaçlar reçetesiz satılabiliyorken, bu bi boka yaramayan ilaç niye reçetesiz satılmıyor anlamış değilim...

(bkz: devletin işlerine akıl sır erdirilememesi)
  • turkiyede sadece 5 miligramlik kapsul formu bulundugu ve bu nedenle etkin olan dozunu alabilmek icin gunde 6 tane alinmasi gereken ilac. etkisinin ortaya cikmasi icin de ortalama 2 haftalik zaman gerektiginden anksiyete de hemen giderilmesi gereken bir durum oldugundan pek revacta olan bir ilac degil ya da en azindan benim cevremde durum boyle. en azindan ssri 'lar varken 2 hafta bu ilac icin beklenmez. kullanip fayda goren illaki vardir sakin birakmasin derim onlara.
  • önemli bir sınava çalışırken yaklaşık 2 ay önce başladığım, günde 6 tane şeklinde kullandığım, sınav döneminde beni huzurlu bir insan yapıp güzel ve sakin bir şekilde son tekrarlarımı yapmamı sağlamış ilaç. ben herhangi bir yanetkisini görmedim. sınav sonrasında da birden kestim bir sıkıntı olmadı.
  • tüm antidepresanlar gibi doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaç. doktor kontrolünde kullanacaklar için ; fiyatı şu an 5.10 tl'dir.
  • ya bu, ya prozac, ya da ikisi birlikte kaşıntı yapıyor bende. bilenler varsa yeşillendirsin. doktora sor demeyin, zira yaşadığım kasabada psikiyatrist bulamıyorum. (bkz: yurdun ücra köşelerinde memurluk)
  • eczanelerde son zamanlarda -nedense- pek bulunamayan ilaçtır.
  • bir hafta önce, dişlerimi sıktığım için doktorum tarafından verildi. içtikten 4 saat sonra inanılmaz bir mide bulantısı ve baş dönmesi başladı. o sırada da dışarıdaydım, eve nasıl geldim bilmiyorum. etraf fıldır fıldır dönüyordu. istifra ettikten sonra biraz da olsa rahatladım ama geçmedi. 3 gün boyunca aralıklı aralıklı devam etti baş dönmesi ve mide bulantısı, sonra geçti. diş sıkmama olan etkisini henüz göremedim. beklemek lazım.