şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: müge anlı ile tatlı sert) programında şuan müge anlı'ya baya,baya atar yapan kız.
  • bu kız eve gelen katile "yılmaz abi şaka mı yapıyorsun?" dediği hâlde neden yılmaz büyükdoğrucan'dan swap örneği alınmamış anlamak mümkün değil! tavırları o kadar ilgisiz ki! senin annen babadan tasarlanarak öldürülmüş; sen hâlâ, unutmaya çalışıyorum, diyorsun. senin şu an beynini kanatırcasına düşünerek, geçmiş olaylar arşivini taraman güçlü sebepler bulman lâzım. gerçekten anlamak mümkün değil. uğur büyükşen eve jandarmanın böcek yerleştirdiğini duyduğunda, korkup bütün evi aradığını söyledi. üstelik kayın pederi muammer büyükdoğrucan ile birlikte harıl harıl arayarak bulmuşlar dinleme cihazını. annenin babanın katilini bulmak için yerleştirilmiş cihazı sen neden evden çıkarmak için aradın? zaten maddi delillere göre, katil uğur olarak görünüyor. adam o kadar soğuk ki, tek damla gözyaşı dökmedi konuşurken. gerçekten anlamak mümkün değil! gelelim ailenin diğer çocuğu osman büyükşen'e, adam yaşadıklarından sonra 30 yıl yaşlanmış desem yeridir. hayatının ortasına atom bombası düşmüş. bir tek o bulmaya çalışıyor anne babasının katilini. içten içe olayların bu noktaya geleceğini hissetmiş olmalı ki; babasının gelini ile olan telefon görüşmelerini kaydetmiş ama bunca zaman ondan da kimse çekinmemiş. yine herkes rahmetli osman amca'yı yıllarca sömürmüş. karısını da derdinden kanser etmiş. gerçekten çok zor bir durum. allah düşmanımı bile kendi yatağında vicdan azabı içinde öldürsün ama kimse böyle bir cinayetle ölmesin. bu olay beni o kadar üzdü ki! allah en kısa zamanda geçeceğin ortaya çıkmasına yardımcı olsun inşallah.
  • bu kızın işin içinde olduğu o kadar belli ki. bu kadar travmatik bir olayı unutmaya çalışmazsın arkadaş eğer bir vicdan azabın yoksa unutmaya çalışmazsın aksine hatırlamak için hafızanı zorlarsın ki katil bulunsun. bir de abisi "birşey billiyorsan konuş artık sen de" derken 13'lük ergenler gibi gözlerini devirmesi. donuk buz gibi bakışlar. allah abileri osman'a sabır versin.
  • psikologların, psikiyatristlerin incelemesi gereken ender bir vaka. ben böyle duygusuz insan görmedim.
  • eyşan 'a benzeyen kız. sadece tipi değil soğuk kanlı ve donuk bakışlarıyla... sanki cinayet işlese bunun yükünü soğuk kanlılıkla taşıyacak gibi.
  • işkence ile konuşturulması gereken bur görgü tanığı (yada suç ortağı)

o kafasındaki hörgücü çıkarıp öyle vuracaksın kafasını, çingen tuğasından örülmüş duvarlara.

gözlerini kızgın şişle oyacaksın ki bir daha deviremesin.
  • her türlü empatiden acıma ve vicdan duygusundan yoksun sosyopat bir ruh hastasıdır. üst üste yalanlarla iftiralarla duygu sömürüleriyle karşı tarafı kolayca ve insafsızca manipüle etmekten zerre imtina etmiyor. karşı taraf da bizzat abisi ailesi.

ekranlar karşında kendi ailesinin dramı işlenirken tek bir mimik tek bir duygu emaresi göstermeyen femme fatale birisidir. bu kendi suçu mu yoksa kendisini yetiştiren muhafazakâr dünya görüşünün ve aile yapısının ürünü müdür orasını bilemem ama bu tür insanlar toplumdan kesinlikle tecrit edilmeli, yoksa kimin hayatına girse karadul gibi mahveder.
  • abisini benim daha çok abim gibi hissettiğim kişi. dizi mi izliyon acaba büşra?
  • cozuldu galiba. hadi anlat bakalim.
  • istihbarat birimlerinin işe alması gereken kişi. böyle bir ketumluğu ve bu kadar baskıya rağmen konuşmamayı becermek de büyük olay.