şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı hanım büşra erdal'dır
 • twitter da ulasalcılık ve milliyetçiliğin aynı şey olmadığını, ulusalcılığın ergenekon'un ideolojisi olduğunu iddia etmiş kişi. ancak zaman gazetesinde yazarak bu hale gelinebiliyor sanıyorum.
 • cemaatin şahinler kanadından.
 • angaje oldugunu inkar eden angaje. tipik.
 • şimdi twitter hesabına baktım da "kadın olduğum için benü eziyürleer, örtülü olduğum için böyle ediyürlerr..." ajitasyonuna getirmiş mevzuyu bu izmir malhun hatun kız koleji'nden angaje hanım.

  bir de tepeden tırnağa örtünüp de saçı başı açık, eteği dize kadar, topuklu ayakkabı giymiş kadın fotoğrafını profil yapmak da ilginç olmuş. anlıyorum psikolojisini. ne yapsın işte onun hali de böyle. öykünlenmeler, gıpta etmeler ve hiçbir zaman özgür olamayacağını bilmek kaynaklı iç sıkıntısı ile kuşatılmış bir hayat.

  not: ali bayramoğlu'nun kendisine dediği hiçbir şey, kendisinin "büşra ersanlı tahliye edildi, ali bayramoğlu da artık ağlamasın diye..." ifadeleri kadar etik dışı ve gazetecilik nosyonundan uzak olamaz. çap bu işte.
 • twitter hesabından rastgele 10-15 tane tweet okudum da ali bayramoğlu bu muhabir için az bile demiş. hukuk eğitimi almış bir gazeteci demeye bin şahit ister. izlediği davalardaki tüm sanıkların suçlu oldğuna peşinen inanmış; psikolojisini ve şahsiyetini bu kesin inanç üzerine inşa etmiş. bu inşa sürecinden de cemaat tetikçiliği çıkmış. ali bayramoğlu akıllı adam tastamam doğru teşhisi koymuş. halka açık ortamda gerçekle yüzleşmenin getirdiği hırçınlıkla şimdi konuyu sündüremeye çalışıyor.

  balyoz, ergenekon, odatv davalarınınn sanıkları hakkındaki güya mizah soslu alayları işinin gazetecilik olmadığını açık ediyor. tamam bu sanıkların çok hem de çok büyük kısmı benim için muteber insanlar değil, kendi içimde onlar hakkında çoktan hüküm de verdim ama bunu kalkıp da hakikat diye haberleştirmiyorum. misal, büşra erdal sscb'de yaşasaydı hakikat avcisı bir muhabir olup demokrasi uğruna hapislerde çürüyen aydınlardan değil pravda gazetesinin en büyük editörü olurdu. burada da öyle. cemaat pravdasının sesi.
 • (bkz: tetikçi)
 • sıra kendisine geldi. acaba büşra erdal da " büşra ersanlı tahliye edildi, ali bayramoğlu da artık ağlamasın diye..." yazdığı tviti için özür dileyecek mi? ben bu tvitimde hem ersanlı'ya hem bayramoğlu'na olan nefretimi sarkastik bir üslupla kustum diyecek mi? çok merak ediyorum. mümine ahlakını görsek de kendisini takdir etsek, helal olsun desek.
 • son 15 senedir aralıklarla zaman gazetesi okuyan birisi olarak, ergenekon balyoz davası ile ilgili, dürüst adaletli, kimseyi kanıtsız itham etmeyecek bir gazetede cıkmayacak yazıları hayretle izliyordum. bu yazıların hepsinde aynı kompozisyon mevcuttu, doğruluğu kesinleşmemiş verileri mutlak doğrularmış gibi kabul edip buna göre haber değil yargılamalar yapılıyordu. işte bu uslubun sahibinin busra erdal olduğunu bugün ali bayramoğlu'nun sabrının taşmasından öğrendim.
  busra erdal kendisinin bir muhabir olduğunu söylüyor, ama esas meslegi bir muhabirden çok şamil tayyarın mesleğidir. zaman gazetesinde bu insanları çalıştıranlara da yazıklar olsun.