şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunu zaman gazetesi yargı muhabiridir. hakkında 71 dava açıldığını okudum hatta günlük açılan dava sayısı değişiyormuş. açılan davaların çoğu ergenekon ve balyoz davaları ile ilgili soruşturmanın ihlali sebebiyle bu kadar basın özgürlüğünden bahsedilirken büşra erdal' dan bahsedilmemesi çok ilginç ve manidar...
 • tam adı hanım büşra erdal'dır
 • twitter da ulasalcılık ve milliyetçiliğin aynı şey olmadığını, ulusalcılığın ergenekon'un ideolojisi olduğunu iddia etmiş kişi. ancak zaman gazetesinde yazarak bu hale gelinebiliyor sanıyorum.
 • cemaatin şahinler kanadından.
 • angaje oldugunu inkar eden angaje. tipik.
 • şimdi twitter hesabına baktım da "kadın olduğum için benü eziyürleer, örtülü olduğum için böyle ediyürlerr..." ajitasyonuna getirmiş mevzuyu bu izmir malhun hatun kız koleji'nden angaje hanım.

  bir de tepeden tırnağa örtünüp de saçı başı açık, eteği dize kadar, topuklu ayakkabı giymiş kadın fotoğrafını profil yapmak da ilginç olmuş. anlıyorum psikolojisini. ne yapsın işte onun hali de böyle. öykünlenmeler, gıpta etmeler ve hiçbir zaman özgür olamayacağını bilmek kaynaklı iç sıkıntısı ile kuşatılmış bir hayat.

  not: ali bayramoğlu'nun kendisine dediği hiçbir şey, kendisinin "büşra ersanlı tahliye edildi, ali bayramoğlu da artık ağlamasın diye..." ifadeleri kadar etik dışı ve gazetecilik nosyonundan uzak olamaz. çap bu işte.
 • twitter hesabından rastgele 10-15 tane tweet okudum da ali bayramoğlu bu muhabir için az bile demiş. hukuk eğitimi almış bir gazeteci demeye bin şahit ister. izlediği davalardaki tüm sanıkların suçlu oldğuna peşinen inanmış; psikolojisini ve şahsiyetini bu kesin inanç üzerine inşa etmiş. bu inşa sürecinden de cemaat tetikçiliği çıkmış. ali bayramoğlu akıllı adam tastamam doğru teşhisi koymuş. halka açık ortamda gerçekle yüzleşmenin getirdiği hırçınlıkla şimdi konuyu sündüremeye çalışıyor.

  balyoz, ergenekon, odatv davalarınınn sanıkları hakkındaki güya mizah soslu alayları işinin gazetecilik olmadığını açık ediyor. tamam bu sanıkların çok hem de çok büyük kısmı benim için muteber insanlar değil, kendi içimde onlar hakkında çoktan hüküm de verdim ama bunu kalkıp da hakikat diye haberleştirmiyorum. misal, büşra erdal sscb'de yaşasaydı hakikat avcisı bir muhabir olup demokrasi uğruna hapislerde çürüyen aydınlardan değil pravda gazetesinin en büyük editörü olurdu. burada da öyle. cemaat pravdasının sesi.
 • (bkz: tetikçi)
 • sıra kendisine geldi. acaba büşra erdal da " büşra ersanlı tahliye edildi, ali bayramoğlu da artık ağlamasın diye..." yazdığı tviti için özür dileyecek mi? ben bu tvitimde hem ersanlı'ya hem bayramoğlu'na olan nefretimi sarkastik bir üslupla kustum diyecek mi? çok merak ediyorum. mümine ahlakını görsek de kendisini takdir etsek, helal olsun desek.