şükela:  tümü | bugün
  • aslında iç mimar olan, yanında resim yapan ve piyona çalan hanım.

ben piyanist kimliğini şu video ile tanıdım.

youtube kanalı
    twitter
    instagram

röportaj
  • neden unlu olmak istedigini anlayamadigim insanlardan biri daha.
  • buradakilerin çoğunun yaşı kadar * müzik geçmişi olan bir kadın. haliyle bir sabah uyanıp "neden ünlü değilim" deyip kollarını sıvayacak biri değildir bence. yalnız müzik değil, resim ve mimari de dahil olmak üzere multidisipliner bir eğitim alan ve halihazırda pek çok öğrenci yetiştiren bir sanatçı.
    son zamanlarda beste çalışmalarına ağırlık veren piyanist, orta ve kuzey avrupalı müzisyenlerden aşina olduğumuz minimalist tarzda eserler veriyor. piyano ve dolayısıyla sözsüz müziğe uzak olan pek çok insanın kendisine bir şans tanıması lazım bence.
    kendisini dinlemeye şurada ikamet eden eserle başlayın derim.
  • çok yönlü bir piyanist, iç mimar, ressam. youtube’da besteciler üzerine de bilgilendirici videolarını gördüm. öyle vikipedia bilgisi de vermiyor, benim dahi ilgimi çekti anlattıkları. yolu açık, üretimi bol, heyecanı daim olsun.
  • önyargıları, tabuları, sosyal normları muazzam bir şekilde yıkmış bir kişiliktir.
  • hem kadın hem örtülü hem sanatla uğraşıyor. bu dönemde şimdiye kadar ünlü olamadıysa ya hükümet yanlısı değildir ya da yeni piyasaya dalmıştır. yandaş medya fellik fellik bu profilde kişileri arıyor.
  • allah yolunu, bahtını açık etsin. aşırı yetenekli, alanına ziyadesiyle hakim. bir de konuşurken yormuyor. bazısı acayip kasıntı oluyor, yeteneğinin önüne geçecek derecede hem de. bu hanımefendide öyle bir hal yok maşallah. ifade ettiği mevzuyu tane tane anlatışı, sanki bir gezisinden bahsediyormuş tavrı kendisine ısınmamı sağladı hemen.

ilim ve kaliteyle beraber allah büşra'ların sayısını artırsın.
  • eskizler albümü gayet güzel fakat kayıtlar uygun bir ortamda alınmamış gibi duruyor. profesyonel bir stüdyoda alınan kayıtları dinlemek için sabırsızlanıyorum.
  • melez lavanta isimli eserini çok sevdiğim piyanist. ağlatmayan, içeride bir yerleri sızlatıp geçen bir hüznü var şarkının. rus meslektaşı evgeny grinko'nun jane maryam'ı ile çok benzer bir yere dokunuyor bende.

icralarını bir süredir beğeniyle takip ediyordum, albümünün çıkması mutlu etti, yolu çok açık olur umarım.