şükela:  tümü | bugün soru sor
 • takip ettiğim bir kanal. bok çukuru youtube'daki stres çarkı çevirirken bir tarafına doritos risk sokmaya çalışan yutubirliklerden faydalı ve güzel içerikler paylaşıyor.

  ancak şöyle bir sorun var:bu içeriklerin hiçbiri kendi çekimi değil. paylaştığı videoları youtube'daki birçok kanal birbirinden çalarak, kesip biçerek paylaşıyor çünkü videolar tv'de yayınlanan programlardan veya bazı tarihçilerin seminerlerinden kırpılmış. yani bu işte upload süresi hariç kanalın bir emeğinin olduğunu düşünmüyorum. zira dediğim gibi aynı videonun daha uzun veya daha kısa hallerini youtube'da onlarca kanalda bulabilirsiniz.

  hoşuma gitmeyen bir başka husus da arkadaş videoların üstüne youtube kanalının logosunu yerleştiriyor, yayının gerçekleştiği kanal logosunu örtüyor kendi logosuyla. for exampıl: https://www.youtube.com/watch?v=hdunmkzpvta abbas güçlü'nün programından alınan bu enstantane'yi sanki kendi kaydetmiş gibi başına intro koymuş hadi ona eyvallah da kanal d logosunu niye örtüyorsun?
 • neyin saçmalığıysa kanal logoları ile programların isimlerini kapatıyorlar umarım telif yer otururlar aşağıya. saçma sapan bir kanal.
 • kapanmış kanaldır. özgün olmayan kanallar ile aynı akibete uğramıştır.
  kanal sahibini tanımam ve bundan sonra söylediklerim kanal sahibine değil geneldir. özgün içerik üretemeyen ve bilgi kanalı sahibi olan kişilerin tarih alanından uzak durmalarında yarar var.
  çünkü tarih yazmayı bilmeyen insanlar tarihçiliğe soyundukları zaman tarihi çarpıtabiliyorlar.