şükela:  tümü | bugün
 • dil öğrenme mobil aplikasyonu. çoğu dil programını denedim, içlerinden en iyisi diyebilirim. hem gramer, hem yazma, hem telaffuz bakımından çok güzel alıştırmalar var. derslerin sonunda konuyla alakalı ses kaydı yollayarak ana dili o dil olan diğer kullanıcılarla karşılıklı konuşma fırsatı buluyorsunuz.

  tabi bütün alıştırmaları açmak için parayı bastırmak gerekiyor ama şöyle bişey var uygulama indirim teklif ediyor yıllığı 80 100 lira arası oluyor.
 • (bkz: busuu.com)
 • en sonunda telefonumda durduruldu hatası veren bir uygulama buldum. üye oldurtup da dersleri göstermemek de nedir hacı?

  tanım: içeriği bilinemeyen dil öğrenme uygulaması.
 • hem mobilde hem de bilgisayarlarda bulunan bir dil öğrenme programıdır. ücretli versiyonunu kullanıyorum. gerçekten parasını fazlasıyla hak ediyor. almanca çalışıyorum. çalışmaktan keyif alıyorum. umarım daha da geliştirirler bu programı. ben almanca çalışan herkese tavsiye ediyorum. b2 seviyesine kadar çıkaracağını iddia ediyor. umarım o günleri görürüz...
 • en iyi dil öğrenme uygulaması.

  duolingo ile çat pat bildiğiniz konuların pratiği güzel eyvallah ama sıfırdan öğretmiyor. duolingo'da konu anlatımı yok. busuu'nun o avantajı var. soruları tekrar tekrar soruyor boşluk doldurma, doğru yanlış, telaffuz her şey var. ben rusçaya başladım ve şu anda kiril'i neredeyse hatasız okuyorum. sadece sertleştirme ve inceleştirme harfinde biraz sıkıntım var. daha fazla pratikle halledilebilir bir şey. açıkçası ben çok beğendim, gerek konu anlatımı olsun gerek alıştırmalar on numara ve eğlenceli.

  teşekkürler busuu.
 • yenilikçi bir uygulamadır. ingilizce, almanca, fransızca, italyanca, japonca, çince, arapça, rusça, portekizce, ispanyolca ve lehçe dillerini içerir. ingilizce kısmında başka bir uygulamada göremeyeceğiniz telaffuz kuralları alıştırması vardır.

  uygulama kelime öğretmekten çok dil bilgisi kurallarını öğretir. her dersi bir olaya göredir, garsona bir şey sipariş etmek gibi. aylık ücrete tabiidir ve ücreti biraz tuzludur. güzel uygulamadır ama fiyatına değer mi bilemiyorum. tek başına bu uygulama yetmez başka yerlerden de ikame etmeniz gerekir ingilizce'yi öğrenmek için.
 • diger uygulamaları denediğimi söyleyemem ama boş zamanlarimda gayet eğlenerek ve hevesle ingilizce ve ispanyolca çalıştığım aplikasyon. b2 seviyesine kadar öğretiyor ve aldığınız eğitim boyunca kac kelime öğrendiğinizi %lik ilerlemelerinizi gösteriyor. rakamlar yükseldikçe daha da hevesleniyorsunuz. ücretsiz bir şekilde kullanırsanız sadece kelime bilgisi öğretiyor yok ben tam eğitim almak, bir kac dil birden öğrenmek istiyorum diyorsanız da tabi makul bir ücret ödemeniz gerekiyor.

  tavsiye ettiğim bir uygulamadır. bir anlık gazla 2-3 binlira bayılıp belki de üzerine düşmeyeceğiniz dil okullarına yazilmaktansa böyle bir uygulama indirip hevesinizi sinayarak dil ogrenmek adına kendinize şans verebilirsiniz.
 • tecrübelerime dayanarak en iyi dil öğrenme uygulamalarından biri olduğunu iddia edebilirim.

  diğer uygulamalardan avantajları:
  -dil sayısı fazla
  -proaktif bir uygulama
  -listening, writing, speaking bazında ilerleme kaydediliyo
  -ücreti diğer uygulamalara göre bir tık daha uygun
 • iki aydır kullanıyorum. b1 den sonra işler sarpa sarıyor.
 • üzerinden türkçe öğrenen insanlara sabırlar dilediğim uygulama. öğrenci -basit hataları olan- türkçe bir paragraf yazıyor, anadili türkçe olan 5 kişiden 5 farklı düzeltme geliyor ve her nasıl oluyorsa, bu düzeltmelerin hepsi de yabancı öğrencinin dilbilgisi hatalarından daha vahim olabiliyor. yani düzeltilmiş paragrafları okuyan kişi ben olsam "nesneymiş, dolaylı tümleçmiş koy g.tüne abi! ben bu heriflerle her türlü anlaşırım" diye düşünürüm. ama bir yabancı okuduğunda "5 kişinin bir araya gelip düzeltemediği dili ben nasıl öğreneyim aga!" dediğini tahmin edebiliyorum.

  --- spoiler ---
  o yorgun
  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap