• bunu duyup mutlu olan ezikler de var.

demek 20 taksitle gittiğin italya turundaki kadın, adam sana but you dont look like turkish dedi. valla ben türk gibi görünmekten gayet mutlu ve gururluyum. ama beni pilavı eliyle yiyen, görgüsüz, her yerde bağırarak konuşan, tek bildikleri kadın ve yemek olan araplara benzetirlerse arıza çıkarırım. şu an iktidarın almış olduğu güçle millete pompaladığı arap götü yalayıcılığının acilen son bulması gerekiyor. biz türküz!!
  • söyleyen kişi bunu övgü anlamında söylediyse ve siz de bundan mutlu olduysanız bunu avantaja çevirebilirsiniz. kendisine evcil köpeği olmayı teklif edebilir ve her akşam iş dönüşü başınızı okşayıp mamanızı vermesini sağlayabilirsiniz.
  • ben kucukken aslinda sarisinmisim diyen zirtoplarin kankalari olurlar bunu duyanlar niyeyse.
  • irkci laftir.
    duydugum zaman "he, nasil oluyormus turkler?" diye cevap veriyorum genelde. ve bu cumleyi hos karsilamiyorum.

beyaz tenli, renkli gozlu turkler de var. bizim tipimizi araplar gibi zannetmelerinden kaynaklaniyor bu.
  • ergenken hoşuma giderdi bu ama bir süredir “but i am turkish!” diye cevaplıyorum. aklınca bana iltifat ediyor haspam.

ben atamın kurduğu cumhuriyetin yetiştirdiği bir türk oğlu türküm. dna analizi yapsak muhtemelen öyle çıkmaz ama atamın da dediği gibi: “ne mutlu türküm diyene!”

yurtdışındaki bu türkler araptır/esmerdir algısı sinirimi bozuyor. ankara'nın batısı ve karadeniz sarışın/kumral insan dolu. her kavruk tenli türk değildir, beyaz türkler de vardır. bunu kafanıza vura vura öğreteceğiz.
  • (bkz: but you don't look turkish)

ayrica sozlugun en cringe basligi olma ozelligini de tasir.

bu lafi duyunca "thank you" diyenler de gorduk.
  • yes, but turks are not actually like what you think.
  • bununla ilgili bir anım var benim de. bundan 5 yıl önce falan almanca öğretmenimle bir gün şehrin meşhur bir yerinde oturuyoruz. bana "but you don't look turkish, you have white skin" dedi. ben de türkler genelde beyaz tenli zaten dedim. kadın bana inanmadı. o sırada da sokaktan insanlar geçiyor bana iki tane hintliyi gösterip bak işte bunlar türk dedi. ben de şaşırdım, hayır onlar hintli, türk değil dedim. kadın inanamadı. ne alakaysa türklerin hintliler gibi ten rengine sahip olduğu söylenmiş ona. daha sonra konuştuğum insanların da türklerin hintliler gibi ten rengine sahip olduğunu ima ettiğine şahit oldum. hani araplarla karıştırılsak yine bir nebze anlaşılır da hintli nedir ya. bu bözellikle alman medyasının türkleri nasıl resmettiği ile ilgili bir durum. tahminimce kürtleri de türk zannettikleri ve eskiden doğudan çok fazla avrupa'ya giden olduğu için türkler "kahverengi" ten rengine sahiptir algısı oturmuş.
    ha tabi bir de şu var, bu "you don't look turkish" bir iltifat değil hanımlar beyler, bu karşınızdaki insanın bilgisiz ve hatta cahil olduğunu gösteren bir durum. size böyle denildi diye havaya girmeyin.
  • turk neye benziyormus tam olarak ?

tr de kim kime benziyorda yurtdisinda bu cumleyi kuruyorlar ki zaten.

adamlarin turk algisi aslinda kurtlerden geliyor esmer kavruk ten vsvs.
  • anladık amk bununla övünmek eziklik, bununla övünenlere de küfür ediyoruz tüm sözlükçe. 1 haftadır masturbasyon yapıyorsunuz bununla övünmek ezikliktir diye.

virtue signalling yapıyorsunuz, ben bununla övunmedigim için en erdemliniz benim ayağı çekiyorsunuz, yemezler.
hesabın var mı? giriş yap