şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #111291820)
    get your facts right
    ya "you don't look like a turk" olur, turk isim olduğu için, ya da "you don't look turkish" olur buradaki gibi, turkish sıfat olduğu için.
    her şeyi bildiğini zanneden ne çok adam var burada amk.
  • bizim eve gelen sivil polisler benim türk olduguma inanmayıp kimlik istemislerdi. sonra da babama siz turke benziyorsunuz kiziniz hic benzemiyor dediler. ucuz kurtulduk.
  • direk olmasa da dolaylı olarak zaman zaman duyduğum cümle.
    türkiye’de çalışırken muhacir olan iş arkadaşlarım sık sık muhacir olup olmadığımı sorardı. kendilerine benzetiyorlardı.
    şimdi ise özellikle orta avrupa ve balkan ülkelerinden şöförler sık sık kendilerine benzetip nereli olduğumu soruyorlar. türküm diyince şaşırıyorlar.
    çek, karadağlı, rumen benzetildiğim milletlerden bazıları.

not: batı karadenizde olan bir ilin iç anadoluya sınır bir ilçesindenim ve dna testi yaptırdığımda ciddi bir miktarda kuzeybatı avrupalı(%27) çıktım. ve bir çok türkün aksine balkan/yunan sonucu çıkarmadı myheritage. ama myheritage çok saçma bir algoritma ile sonuç veriyor, verdiği sonuçlara asla güvenmemek gerekir. daha önce burada değinmiştim myheritage gibi dna şirketlerinin sonuçlarına güvenmemek gerektiğini:
    (bkz: izmirlilerin genetik olarak yunan olmaları/#101202939)
    gerçek otozomal sonuçlarımı datamı gedmatch sayfasına yükleyerek öğrendim ve genetik olarak bir anadolu türkünden farkım yok.

edit: anlatım bozukluğu düzeltildi.
  • yaşadığım durumdur. son yurtdışı seyahatimde karşımda olan iki norveçli arkadaş aslında hiç türk'e benzemiyorsun, bizim oralarda olan türkler de var, çok farklısın demişlerdi.

tabi bunu diyenlerden bir tanesi 1.80 lik mavi gözlü sarışın bir arkadaş, diğeri de suriyeden norveçe göçmüş olan kara, orta doğulu bi arkadaştı:))

almanlara benziyormuşum. ama kötü niyetli söylenen bir şey değildi. hepimizin aynı olmadığını türkiyede bazı şeylerin farklı olduğunu vs çok detayları ile anlatmıştım tüm gece.
  • ne sarışınım ne de renkli gözlü. göçmen de değiliz.

bunu bana da söylediler. içimden üzülerek düşündüğüm arap mı sandılar acaba beni olmuştu. meğersem ispanyol ya da italyan sanmış beni soran gavur kişi. ben de akdeniz insanı birbirine benzer diyip ortamdan uzaklaşmıştım.
  • (bkz: look like)(bkz: look)(bkz: looks like)(bkz: collocation)
    siktir edin amcgi daha ingilizce bilmiyordur size bunu diyen got lalesi.
  • yabancılar kadar, türklerden de duyduğum cümle. ailecek türklere benzediğimiz pek söylenemez (bkz: kafkas). küçükken farklı olduğumuz için üzülürdüm, ancak son birkaç senedir bu cümleyi duymaktan keyif alıyorum *

edit: tamam hepiniz safkan türksünüz. harika. önemli olan vatanını milletini sevmektir. bu şekilde türk olmaktan oldukça gururluyum. her gün türkiye'den siktir olup gitmek başlıklarına da yazmıyorum.
  • bir türk erkeğinin yurt dışında club'da duyacağı en iyi iltifattır :d
  • - you don’t look turkish.

- oh really?

- yeah! you look pakistani, syrian, arabic, armenian or kurdish.

- ??!???!!

hesabın var mı? giriş yap