şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şirketlerin aylık kar-zarar dengesini inceleyen,` nakit akış:cash flowtablolarını,bütçelerini:bütçe`, bütçelerin revizyonlarını gerçekleştiren, bu dataları üst yönetimine raporlayan kişidir.
  • şirketlerin mali talolarını international financial reporting standards ışığında revize eden, böylece bu tabloları özellikle yatırımcılar için daha anlaşılabilir ve güvenilir hale getirerek raporlayan kişilerdir.

(bkz: ifrs)
  • yıllar önceki kariyer hedefine konu olan meslek grubu.

(bkz: kariyer hedefi/@haslama cay)
  • yıllarca içinde olduğum, kıvrandığım mesleksi.

ve bunca yıl öğrendiğim tek birşey var ise o da önemli olan tabloda gördüğün değil senin görmek istediğin rakamdır. ben hep bu felsefeyle hareket ettim.
    çünkü bir şekilde görmek istediğin rakama geliyor o sayılar.
    bir şekilde..
  • hangi sektör olursa olsun yapılan işin pek bir çeşitlilik kazanmadığı pozisyon. denetim kökenlilerin çoğunluğu oluşturduğu, aylık yönetim raporlarını hazırlayan, bütçe döneminde kafayı sıyırabilecek potansiyele ulaşmanızı sağlayan bir departmanda çalışmak demektir ayrıca.
  • iş yoğunluğu dönemseldir. rutin raporlamalardan oluştuğundan, haftanın belirli bir günü, ayın belirli bir haftası ve yılın belirli ayları en yoğun dönemlerdir.

geri kalan zamanda yapacak iş kalmayabiliyor bazen. veri yoksa rapor yok dostum.
  • sevgili alanım, bazen deli eden bazen uykusuz birakan, her şeye rağmen ekmek yediğim kıymetli alan. çoğu şirketin kurumsallasirkan onemsemedigi ya da ciddiye almadığı, sonuçlarını çok ağır ödeyen alandır ayrıca. bütçeye saygımız sonsuz!