şükela:  tümü | bugün
 • george hill'in 69 yapımı filmi. butch'u paul newman, sundance'i robert redford oynamaktadır. george hill redford'a rol verebilmek için ortamlarda kıl bir herif olarak bilinen steve mcquinn'i ekarte etmiş ve bu klasik westerni tek başına yaratmıştır.
  film gerçek gangsterlerin hayatını anlatır, sundance ve butch tren soyarak hayatlarını kazanırlar, zaman geçip tüfenk icad edilip mertlik bozulunca bolivya'ya gidip daha ilkel ortamlarda daha rahat çalışma şartlarına kavuşmak ister ve göç ederler. olaylar gelişir.
  film karakterler üzerine kurulu bir filmdir, diyaloglar ve hikayenin verilişi çok başarılıdır, klasik holivud sinemasının son büyük örneklerindendir.
 • steve mcquinn ekarte edilmemiş sadece dönemin onunla birlikte en büyük starı olan paul newman a kıyak geçildiğini düşünüp projeden kendi çekilmiştir. daha sonra bu ikili towering inferno adlı filmde biraraya gelmişlerdir. steve mcquinn filmden evvel yapımcıyı 3 konuda ikna etmiştir. paul newman la aynı parayı almak , iki starın replik sayısının aynı olması ve paul newmana verilen itfaiye şefi o'halloran rölünü kendi oynaması.

  benzer bir olay paul newman ın başına butch cassidy and the sundance kid de de gelmiştir. robert redford butch rolünü kendisinin değil paulun oynamasını önermiş ve bunu hill'e kabul ettirmiştir.
 • 1900'lu yillarin ba$inda vah$i batida efsane olmu$ iki soyguncunun hayatlarini anlatan bir western. seyredilmesi gereken muhtesem bir ba$yapit. ayrica ba$rollerde katharine ross* da vardir.diyalog ve senaryosunun yaninda muzikleri de cok ba$arilidir.filmin adinin turkceye sonsuz olum diye cevrildigini duyunca hayal kirikligina ugrami$tim.once they rule the west...
 • erkeklerin kadın paylaşamama, iktidar savaşı gibi nedenlerle birbirlerinin kuyusunu kazdığı kimi vahşi batı filmlerine alternatif olan bir erkek dostluğu filmi.
 • sundance bagimsiz film festivaline adini veren film.
 • trendeki patlama sahnesinin ani oluşu seyircide şok etkisi yapıp kaharamanların ve filmin bittiiği hissini uyandırır
  film çokça western değildir zaten ana konusu bir dönemin bittiği ve modernizme uyum sağlayamayan bu uygunsuz çiftin-yoksa grubun mu demeliyim- son demleri üzerine bir varoluşçuluk-tavukçuluk- kıssası...
  çiftin benzeşmez kişiikleri ve bunlardan doğan zıt adam geyikleri filme iyimser yaklaşmanızı sağlar ..
  sonu hepten hüzünlü olup dondurma sahnesi ise onların sinemanın unutulmazlarından kılması içinidr...
  pançoları haklamaları, şerifin adam toplaması...
 • yedi ile onbeş yaş arası herkes bir kez olsun seyretmeli bu filmi. en güzel zamandır bir efsaneyle tanışmanın. çocukluk, ilk gençlik efsanesi olarak her bunaldığında aklına getirirsin ikisini.
  hayalgüçleri sağolsun filmi türkçeye sonsuz ölüm diye çevirenlerin, ellerinden öperim, bu filmi ölümden bir haber bir çocukken seyreden bizler için ne bulunmaz addır!
  bu ada hürmeten kurarız çok uzak bir zamanda çok uzak bir toplumda geçen yeni yetmeliğimizde en güzel kaçış hayallerini, sonsuza dek havada asılı kalacak serserilerden biri sanıp kendimizi.
 • filmde paul newman'la katharine ross'un bisikletli sahneleri daha sonra bir çok romatik filme referans olmuştur. filmde, ustaların oynaması bir yana yönetmen de harikalar yaratmıştır. özellikle kayalıklardaki kaçış sahnesindeki gök yüzünün hakını vermek için aylarca beklemiştir. film ayrıca kamera arkasının da çekilmesi bakımından ilklerin başını çeker. robert redfordbüyük bir başarıyla aptal sarışını oynar.