şükela:  tümü | bugün
  • bir süredir dream tvde gördüğüm i cant make me love you adlı parçanın sahibi hatun. tarzları farklı olsada bi tori amos havası hissediyorum kendisinde.
  • flutterby isimli debut albumuyle gonullerde hisselere sahip olan, duru brit/rock muzik yapan olaganustu duru guzellikte bayan muzisyen. adini da annesinin dinledigi bir sarkidan almis zaten. albumundeki birkac orkestral duzenleme disinda tum entsrumanlari da kendi calacak kadar yetenekli. ustune ustluk sitesinde "sabah soyle yaptim, boyle oldu" diyen alcak gonullu kisilik. tek basina muzikal bir voltran kisacasi; pek degistirmedigi o sac stili ve garip kiyafetleri de yakismiyor degil hani. albumunden i can't make me yaninda life is short da dinlenesi..
  • güzellik de var, yetenek de var. şeker kız candy desem yeridir.
  • flutterby isimli son zamanların en güzel albümünü yapan bu hatun kişi , yeryuzunde gitarın en çok yakıştığı kadinlardan biridir.*
  • gitari eline alip sarki soyleyen hatunlar dagarcigimin en tepe noktasinda bulunan avusturalyali sahsiyet. yakin zamanda sarah mclachlan ile muhitimize gelmistir, bilfiil gorusulmustur, sirinligi tasdiklenmistir.
  • kendisinden beklenen patlamayı* yapamayan şarkıcı. popülerliğe prim vermekten değil, ben zaten her gün bağırta bağırta dinliyorum; yine de niye bu ablamız bir jewel*, bir fiona apple sırasına girmesin, daha çok insana ulaşmasın değil mi ama. gerçi daha bir debut albümü var, umarız hayatı boyunca umut vaadeden genç golcü pozisyonunda takılmaz.
    (bkz: i cant make me) hatta sadece bakmayınız; arayınız, bulunuz, dinleyiniz.
  • gözleri hala inatçı küçük bir çocukmuscasına bakan, 30lardan* kalmıs havasını sevdiğim avusturalyalı.
  • tek şarkıyla beni peşinden sürüklemiş şahıstır *
    leziz bir web sayfası vardır : http://www.butterflyboucher.com/
  • dinlediğim ilk andan itibaren sesine, tınılarına, sözlerine, söyleyiş tarzına hasta olduğum hatun. flutterby adlı her bir şarkısı sıkılmadan dinlenebilen enfes bir ilk albüme sahiptir. ikinci albümü scary fragile ise 2 haziran 2009'da çıkmıştır. flutterby'ın yerini tutamasa da* şükeladır, dinlenesidir, kaliteden yine ödün verilmemiştir, ikinci albüm şoku falan da yaratmaz bünyede.
    (bkz: scary fragile)
  • tv'den haz etmem ama ne yalan söyleyeyim kendisi, ekrandan tanıştığım bir güzel, güzel ama neresi güzel? sesi, soluğu, her şeyi güzel lan. öncelikle yetenekli ve mikrofonundan sürekli bir enerjiklik hali fışkırıyor. hasta hasta dinlemeye başla mesela, ayağa kalkar 2 kıvırır hoppidi hoppidi yaparsın. ama sakın ha böyle konuşuyorum diye ablamızın "üçyüz beşyüz müziği" yaptığı sanılmasın, üzülürüm sonra.

2006'daki flutterby isimli debut albümünde kesinlikle vasat bir şarkı yok, hepsi ortalamanın üzerinde. buna ilk albüm diyoruz ama ablamızın 2004'te another white dash ve 2007'de bitter song gibi tek şarkılık projeleri de var. ki bu şarkılar daha sonra ana albümlerdeki yerlerini alıyor. 2009'a geldiğimizde ise menüde scary fragile servis ediliyor. belki flutterby mertebesinde bir albüm değil, ama daha sakin, daha kırılgan parçaların yer aldığını söyleyelim. evet ne diyorduk, kesinlikle tadılması gereken kadın vokallerden, ben tattım ama doyamadım bir türlü. indie pop'un yetenekli temsilcilerinden olan ablamızı desteklemeye davet ediyorum hepinizi, resmi ve ciddiyim kesinlikle.

http://www.myspace.com/butterflyboucher