şükela:  tümü | bugün
 • caterpie nin üçüncü halidir. ilginç bu pokemondur. kelebeğe benzer kanatları vardır ama gözleri sinek gibidir. orta güçtedir
 • yanılmıyorsam 21. bölümde ash tarafından azad edilen pokemondu.pek bir olayı yoktu ama ash'in kendisini serbest bıraktığı sahne unutulmazdır.arka fonda kemal sunal'ın gol kralı filminin sonunda da çalan efsane müzik külttür,efsanedir.bir çizgi filmde görülebilecek en duygusal sahnedir bu kanımca.
 • kelebeklerin en sevimlisi.

  "firiiiiiiiii" diye kanat çırpardı, saldığı uyutma tozu eşliğinde.

  eh yapacak bir şey yok, el mahkum kralı uyurdu ve butterfree kazanırdı... bazen bazı mantık hataları yaşansa da pokemon aleminde kendisi sevilen pokemonlardan biriydi.

  not: çocukken tatilde iskeleden atlarken "firiiiiiiiii" diye de bagırdıgım rivayet edilir.
 • kızgınlık mevsimi gelip de ayran gönlü fermanlara kulak vermemeye başlayan bu pokemon günlerden bir gün kendisine bir eş bulmuş ve bunun üzerine "çiftleşsin pezevenk, cebimde abazan pokemon taşımam, taşıyamam" diyen ash tarafından doğaya salınmıştı. çok feminen bir pokemondu, belki de ash'in sahip olduğu butterfree dişiydi, bilemeyeceğim. gidince çok da üzülmemiştim...
 • bir bölümde ash gemiyle seyahat ederken zengin bir adamla tanışmış, ve pokemonların zihinlerini birbirlerininki ile değiştiren bir makine sayesinde o adamın rattata'sıyla değiştirmişti butterfree'yi. sonra vazcaydı ama, adam da anlayışla karşıladı, geri verdi at sikine konan kelebeğini ash'e.
 • en fazla andy caroll kadar efsane olan vasat pokemon. gece gece nerden geldiyse aklıma hüzünlendirdi kanatlı piç. ash'in bunu azad ettiği bölüm pokemon için bilmem ama hayatım için unutulmazlardandı. 10 yaşında falandım bunun ash tarafından geri dönmemek üzere yollandığı bölümde. öyle damar öyle acı bir müzikle uğurlanmıştı ki her yeni pokemon bölümünde dönmesini bekledim salakça. dönmedi dönemedi onun bunun evladı bi türlü, gidenin dönmediğini de öğretti bünyeye. 22 yaşıma gelmişim halen ağlarım korkusuyla izleyemiyorum bu yavşağın gidip de dönmediği bölümü çünkü kimi kaybettiysem dönecek sandım döneceğine inandım bu onun bunun evladı yüzünden;

  http://www.youtube.com/watch?v=fbg88xtxcru*
 • en fazla metapod kadar efsane olan salak pokemon. gece gece nerden geldiyse yine aklıma hüzünlendirmiştir piç;

  http://www.youtube.com/watch?v=liitavysfho
 • bilimum uyku, zehir ve kafa karistirma tekniklerine sahip olan pokemon. oyunda bu ucunun yanina bir de guzel saldiri teknigi ogretirseniz tadindan yenmez.
 • sonraki jenerasyonlarda tıpkı picigeto gibi onlarca kopyası çıksa da kalbimizde yeri hep ayrı olan vasat pokemon. her türlü sosyal aktiviteye balıklama atlayan lisenin kendini cool sanan eziği gibi ama özünde iyi.
 • az önce ash'e veda ettiği bölümü izlediğim pokemon, gönlümden bir parçayı da koparttı gitti eşşoğlu...

  hele son 3 dakikası ayrı bir diken diken tüy vaadediyor izleyenlere.

  ayrıca ash'in ilk besleyip büyütüp yaban ellere verdiği pokemonudur.