şükela:  tümü | bugün
  • her genelleme gibi yanlış olandır. bütün demek yerine çok büyük çoğunluğu demek daha doğru olacaktır.
  • bi tanesi akıllı olsa ülke kurtulurdu.
    yanlış genellemedir.
  • haklarını yemeyelim, cahil olmayanları her kuruş menfaatini kollayacak kadar çakaldır.
  • henüz cahil ve şark kurnazı olmayana rastlamadığım için benim için doğru bir genellemedir.
  • bütünü değil içlerinde azımsanmayacak kadar çok rantcı, ihaleci, torpilci bulundurur
  • genellemelere karşıyım, genelleme yapmak doğru değildir. ama bütün ak partililer cahildir.
  • solcu olunca otomatik olarak bilim insanı, aydın ve çağdaş olacağını sanma genellemesi kadar yanlış olan genelleme.
  • uçlarda dolaşmak istemiyorum. çoğunlukla genellemelerle derdini anlatan biri olarak. katılmıyorum, hep bir azınlık var ve çoğunlukla bende unutuyorum.
  • cahillik değil ama büyük çoğunluğu elde ettikleri imtiyazları kaybetmek istemiyor. ha bu imtiyazları tüm akp seçmeni mi elde etti? tabii ki hayır. ancak benimle aynı zihniyetteki adam kazanınca ben de kazanmış oluyorum hissiyatı*içerisindeler.
    bu hissiyat cahilce bir tutum mudur? tartışılır.

2. dünya savaşı sırasındaki ekonomik sıkıntılar ve kıbrıs ambargosu yüzünden yaşanan ekonomik sıkıntıları bahane edip, "biz çok çektik, neler yaşadık, şimdi elimize para geçiyeah" kafasında olanlarla zaten hiçbir şey tartışmaya gerek yok.
    o insanları asla eğitemezsiniz.

teknolojinin getirdiği nimetleri akp'nin birer lütfu gibi görüp boş konuşan kesimle de tartışmaya gerek yok.

parayı betona gömüp 1 liraya mal ettiğini 5'e satan, 5'e aldığını kiraya verip gebeş gebeş yatan ve bunun iyi bir ekonomi olduğunu savunan rantçıları da atın bir köşeye.

ederinin 5'de 1'ine, belirli bir zümreye peşkeş çekilen ve adına özelleştirme denilen garabeti savunan tayfayı da elersek... lan geriye kim kaldı amk!?
  • doğru ama eksik önermedir.
    kişisel ya da toplumsal olarak ak partili insanların profili bu.
    2+2 'nin 4 ettiğini öğrenip "hayır 4 etmiyor siz görmüyorsunuz dış mihraklar var orada 1'i çaldılar 3 eder." gibi hayali, rasyonelliği olmayan beyanları olan, bencillik dolu, kin beslemek üzerine büyümüş bir ideolojiye sahip topluluğun cahil olmaması mümkünse yanlış önerme.

adamlara gözle görülür elle tutulur ne söylesen "sen bilmiyorsun o öyle değil" diye başlıyorlar ve devamı yok.
    "bilmiyorsam anlat aydınlat beni diyorum" o da yok. konuşabilse bile "dıj güjler, fais lobizi, reis, başganlık" vs vs diyor.