şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ateizm dünyaya hakim olduğunda yaşanacak olaylardır.

  ilk olarak ateizmin mezhepleri ortaya çıkacak. bundan neredeyse eminim. marksizm, leninizm, maoizm, darvinizm... daha yenileri de olacak. sonra bu mezhepler kendi aralarında,ateizmi en iyi kendilerinin anladıklarını iddia ederek ayrışacaklar. gelenekçi ve yenilikçi ateistler olacak. kuralları, uygulamaları ,sistemleri farklı olacak,

  patronlar yine patron, işçiler işçi ,köylü yine köylü ,cahil yine cahil olacak.
  amerika yine hakim güç, afrika yine ezilen kıta, ortadoğulular yine "medeniyetten uzak" olacak. sınıf farkı ortadan kalkmayacak, iyi ateistler bu farkı kaldırmak ve adaleti sağlamak için mücadele verecek. kötü ateistler de olacak.kenarda köşede kalan inananlar mahalle baskısına uğrayacak -sizin şu an iddia ettiğiniz gibi-

  milletler ve ülkeler aynen kalacak. enerji savaşları olmaya devam edecek .dini kullanan değil ama terörist gruplar yine olacak. bebekler kadınlar ölmeye devam edecek.

  siyasiler kullanacak din bulamayacak fakat kullanılabilir bir şeyler o zaman da bulunacak.

  kanunlar düzeni sağlamakta yine yetersiz kalacak,yine hırsızlık, cinayet, tecavüz olacak. yine trafikte kavga olacak yine polise ihtiyaç olacak. mevcut kanunlar din yasaklarına rağmen bu kadar çiğneniyorsa ...

  kabul edin lütfen. bütün mücadeleniz günahları ortadan kaldırmak için.
  alkol su kadar normal tüketilecek. cinsellik doyasıya yaşanacak. ibadet olmayacak, insanları baskılayan dini emir ve yasaklar olmayacak. cehennem korkusu olmayacak.

  edit: bir şeyi daha itiraf edelim. eğer allah dünyayı yaratıp, düzeni tamamen insana bıraksaydı, hiçbir yasak koymasa ve sonunda da hesap sormayacak olsaydı, onunla bir sorununuz olmayacak, ateizm de hiç doğmayacaktı.
  evrim inancına da ihtiyaç kalmayacaktı çünkü bu düşünce de yaratılışa inanmayanların, hayatı açıklamak için ortaya attığı bir düşünceydi.

  bu sefer de allah'ı "kötü" olmakla suçlayacaktınız. dünyadaki kötülüklere müdahele etmiyor, haksızlıkların hesabını sormuyor diye.
 • biz inananlara göre tabiki kıyamet yaşanacaktır.
 • şu kafayı yaşamayacaksın mesela.

  otur, 0 (sıfır)!
 • din uğruna kan akmazdı.
 • cahil kesim yine cahil kalacaktır.

  çevresi yüzünden birtakım şeylere inanan insanlar, çevresi yüzünden birtakım şeylere inanmayan olarak değişecektir.
 • kara kapüşonlu cübbelerini giyip meşalelerle aydınlatılan mağaralarında sabahtan akşama kadar "al-lah yok! al,-lah yok!" diye bağıra bağıra ayin yapacaklardır kesin.
 • o gün gök yarılmış, sarkmıştır. (hakka/13-16)

  o gün sûr'a üflenir, bölük bölük gelirsiniz.

  gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.

  dağlar yürütülmüş, serap olmuştur. (nebe/18-20)
 • ahlaklı, vicdanlı, çağdaş insanların yaşayacağı güzel bir yer haline gelen gezegen.
 • bir ateist olarak bundan daha kötü olacağını düşünüyorum. sadece dini kurallar yüzünden suç işlemeyen büyük bir yığın var.
 • bundan farklı olmazdı. her zaman kan dökmek için bir bahane bulunur. kitleleri bir arada koyun gibi tutup yönlendirmek içinde..
  ama bana kalırsa artıları eksilerine nazaran daha fazla olurdu. etrafta beyni yanmış her dinden insan mal gibi dolaşmaz ve bilimsel bir şeye karşı binbir gece masallarını argüman olarak sunup kimseyi rahatsız etmezlerdi.