şükela:  tümü | bugün
  • gercek. asktir..
    annenin cocuguna, esin kocasina..
    hayatimin anlamisin ne kiymetli soz.
  • eğer gerçekten seviyorsan sevdiğin kişinin eksiklerini görmezsin zaten. ya da görsen bile onları eksiklik olarak tanımlamazsın. zira öylesine, beyhude şeylerdir onlar.
  • eğer gerçek bir sevgiyse, sevdiceğin bütün eksikleri güzellik gibi görünmeye başlar insanın gözüne. huysuzlukları tatlılık olur, düşüncesizlikleri çocukluk olur. mühim olan "eksiklerim çok beni tamamla" sözündeki gibi birbirinin eksiklerini kapatabilmek, tamamlayabilmektir.
  • "huyunu hiç sevmiyorum. ne zaman bir şey sorsam asla cevap alamıyorum. hep dalıp gidiyorsun. sorularımı yanıtsız bırakman beni huzursuz ediyor. çok başka huyların, yanların da var aslında beğenmediğim… saçların lavabo deliğini tıkıyor… mesela kapı deliğinde anahtarını bırakıyorsun hep… daha sayayım mı?

annem gibi, babam gibi… en yakın arkadaşım, tek dostum gibi, görsem de gömüyorum bunları, görmezden geliyorum… onlar gibi seninkileri de gömüyorum. neden ağlıyorsun? ağla diye söylemiyorum bunları. değişirsin belki diye de söylemiyorum. neden açıkladığımı anlamıyorsun belki… tüm bunları seni çok sevdiğim için söylüyorum. her şeye rağmen çok sevdiğimi bilmen için söylüyorum."
  • o birinin kuvvetle muhtemel aileden olduğunu gösterir. değilse, can dosttur. değilse, hem sevgili hem can dosttur. allaah, bulduysanız kaçırmayın.
  • aşk maşk değildir amk. ne aşkı. saplantılı bir kişilik bozukluğun var demektir. napacan eksiklerini bildiğin kişiyi? mazoşist misin nesin?
  • aynı zamanda eksiklerini görmezden gelip, onları düzeltmeye uğraşarak seven insandır. evet bunun adı belki de aşktır. adı her ne olursa olsun çok sevmedikten sonra bunların hepsi hayal ürünüdür.
  • herkes fazlasıyla sevmiş.ben eksikleriyle sevdim.
  • sanki baska turlu sevgi varmis gibi gercek sevgi iste budur gibi tanimlar yapiliyor.
    zaten sevgi oyle bir seydir. eksiklerini gorup, onlara ragmen, eksikleriyle seversin. baska turlusu cikar iliskisi olabilir, kendini kandirma olabilir ama sevgi degildir. baskalari gormesin diye kapatirsin, onun eksik kaldigi yerde sen tamamlarsin, care ararsin.
    ama aile haric baskasini boyle sevmeye deger mi bilmiyorum.