şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
899 entry daha
  • çalıkuşu sendromu. her kızın hayalidir bence. işi gücü bırakıp köye yerleşmek imkan varsa köy öğretmeni olmak. arada bu istek çok ciddi yokluyor beni ama hayaller hayatlara döner diye korkuyorum tek başına köy evinde kalmak ısınma ihtiyacı vs hüsran da olabilir.hayali çok tatlı sıcacık ama gerçeği zor.
  • köye yerleşmeden önce hayattan ne beklediğin önemli.

şehir hayatı insanı psikolojik olarak yorar, köy hayatı fiziksel yorar.

şehir hayatı müdürlerin, patronların ağız kokusunu çekmek zorundasın, köy hayatında köylülerin dedikodusunu.

şehir hayatında robotik hayat yaşarsın herşeyin saati, vakti vardır, köy hayatında bu esnektir.

şehir hayatında kirli hava ve yediğin gıdalar sorundur, köy hayatında böyle bir derdin yoktur.

yani konunun özüne dönersek aslında pekte farklı değiller, biri psikilojik yorgunluk diğeri fiziksel yorgunluk hatta köy hayatı bir tık daha avantajlı şehir hayatına kıyasla en azından sağlıklı hayat ve insanların derdinden uzakta kalıyorsun. ha bunu herkes yapabilir mi? tabi ki hayır o yüzden artı, eksilerin olduğu bir liste şart.
  • deneme yanılma yöntemi ile gerçekleştirilmesini tavsiye ederim.
    save game yapmazsanız oyun sıkıcı olabiliyor.
  • köy hayatı gerçekten çok daha avantajlı akıl sağlığı için. yalnız beden gücü isteyen ve belli bir el becerisi isteyen bir yaşantı. musluğunu kendi tamir edemeyen tipler sakın öyle hayallere dalmasın. sonu çok büyük hüsran olur.
  • zamanı iyi ayarlanmazsa pişmanlıktır. bir yerden sonra sıkılır insan. en azından 45-50 yaşından önce yapılmamalı. “yok yaa çok güzel olacak, organik yumurta yiyeceğim hem.” diyecekler için uyarayım köy hayatı o ortama iyice alışık değilseniz sandığınız kadar kolay olmayacak. özellikle böcek korkunuz varsa. en azından öncesinden tatillerde gidip kalmayı deneyin ya da bağla bahçeyle uğraşın. iyice hazır olduğunuzu hissettiğiniz anda gidin.
  • niye sıkalasın ya köye yerleşince keşiş mi olcan abi
    evde olacak xbox, ps, tv
    bahçeye kediler köpekler, tavşan ördek vs
    gezmeye dolaşmaya:mtb bisiklet, cross motorsiklet vs
    evden de freelance çalıştın mı
    haftada bir de şehre indin mi alışverişe tamamdır bu iş
    not :ev deniz dibiyse 10 üzerinden 11lik durum
  • hay sikeyim kariyerlerinizi de romantizminizi de. ya sanki bana her biri bir bill gates, bir steve jobs aq. starbuckstan kahve alıp, 5.15 te servise binan insanlar çanakkale'de tezekle oynama hayallerini yazıyor. vay arkadaş madem bu kadar çiftçilik seven bir milletiz, neden bu etin kilosu bu kadar pahalı? rica ediyorum gidin yerleşin belki bu ülkeyi siz kurtarırsınız üretime katkı sağlayarak, gerçek bir muhalif olmuş olursun hem bu sayede.
  • herkesin aklında olan, kimsenin şehir zevklerinden vaz geçemediği için gerçekleştirmediği kandırmaca hayal.
  • anadolu çomarlarıyla yaşamak kolay iş değildir kardeşim. vazgeç bu sevdandan. sen çalış çabala bir yazlık al 60'ına geldiğinde yazlığına yerleşirsin.
  • evimi sattıktan sonra iznik'e yerleşerek bende bu kervana katılıncam. ne kadar çok sevsemde doğduğum büyüdüğüm baba ocağı kadıköye veda etme vakti geldi.

15 yıllık kariyeri bırakıp 20 dönüm arazi içinde zeytin, ceviz ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği üzerine hayıtıma devam edicem.

aydın da aynı özelliklerde ailemin yeri olmasına rağmen aşırı rahatsız eden sıcaklık faktörü beni aydından uzaklaştırdı. iznik- kadıköy arası arabayla yaklaşık 1 saat gelip gitmek sorun olmayacak.
17 entry daha