şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herkesle birlikte biz de 50-60 yıl içinde geberip gideceğiz. dünya onlara da kalmayacak. bu kadar kısa bir ömür için elde edemediklerinize değil, özünüze odaklanın. özellikle uzakdoğu öğretileriyle ilgilenmenizi tavsiye ederim. zaten dünya özümüzü kavrayabilelim diye meccuttur. ses olmasaydı sessizliği anlayamayacağımız gibi. bhagavad gita ve şimdi'nin gücü kitapları şiddetle tavsiyemdir.
  • türkiye'de işler ahbap çavuş mantığıyla yürüdüğü için doğru önerme.

    bu durumda iki ihtimal var. ilk ihtimalde, bunu bilerek kendi sosyal durumunu buna göre konumlandıracaksın. bunun için de sosyal ilişkileri güçlendirmen gerekir. yapmak istediğin iş neyse o sektörde köşe başlarını tutan insanlara giden yolda ne gerekiyorsa yapmak zorundasın. bunun en iyi yolu da biraz makyavelist olmaktır. yalanlar, maskeler, hatta yer yer yalakalık da bunun içine dahildir.

    ikinci ihtimal de, türkiye dışından sana para akışı sağlayabilecek bir yetenek geliştirmektir. internet çağında yaşamamız büyük bir nimet bizim için. hiçbir hiyerarşinin ve sosyal ortamın içinde yer almadan güzel paralar kazanabilirsin. hatta hiç ummadığın kadar. ben bu yolu seçtim. örneğin sen de yazılımla bunu yapabilirsin. ya da araştırıp çalışıp en uygun yolu bulabilirsin.

    hangisini seçmek istediğine de yine sen karar vereceksin.