şükela:  tümü | bugün
  • tarih boyunca çıkan bütün savaşların, bütün doyumsuzlukların, bütün çocuk tecavüzlerinin, hemen hemen bütün cinayetlerin faillerinin ve aklıma gelmeyen birçok suçun kaynağının erkekler olması bir tesadüf mü?
    ben de bir erkek olarak diyorum ki; keşke yeryüzünde hiç yaşamamış olsaydık. belki dünya daha güzel bir hale gelebilirdi. kadınlar yönetseydi dünyayı, inanın çok daha iyi olurdu.
  • fikri olan lütfen yazsın. soytarılık yapmak için farklı platformlar var.
  • tüm erkekleri kadınlar delirtmiştir.
  • (bkz: bütün kötülük)
    (bkz: yarım kötülük)
    (bkz: çeyrek kokoreç)

en nihayetinde: tüm kötülüklerin ...

bak dikkat ettiysen daha başlığın ilk iki kelimesindeyim. entry'ye geçsek neler olacak.

edit: tüm ve bütün konusuna ve başka şeylere takılmak yerine kayda değer fikirler, tarih süreci irdelemeleri(?) falan yapsaymışız da bilmem neymiş. diğer arkadaşlara da sallamış. soytarı, haysiyetsiz, ahlaksız falan ilan etmiş bizi...

şimdi sevgili yazar kusura bakmasın; ama bu kadar gelişi güzel, fazlasıyla yüzeysel, akıl- mantık süzgecinden geçmemiş ve oldukça acemice bir tespiti muhatap alıp da ciddi ciddi cevap verecek değilim. cevap verilir pek tabii. birileri verir de. ama ben o seviyeye inip böyle bir muhabbete taraf olacak biri değilim.
    en nihayetinde entry'min sonunda "... entry'ye geçsek neler olacak." diyip geçmeyerek bu söylediklerimi üstü kapalı bir şekilde belli etmiştim; ama sevgili yazar arkadaşımız onu da anlamayıp üstüne böyle (#78994359) saygısızca ve hadsizce bir entry girdiği için, böyle bir cevabı hak etmişti. nitekim ben de cevabı vermiş bulundum. sevgilerle...
  • o erkeklerin çoğunu maalesef kadınlar yetiştiriyor.
  • amca düşüyor mu böyle?sen kendini kötülüklere sebep olanların arasında görüyorsan yapabileceğimiz bir şey yok ne yazık ki.insanlıktır bütün kötülüklerin sebebi,kadın erkek ayrımı olamaz.
  • yunan mitolojisinde tersi ifade edilen iddia.

(bkz: pandorra)