şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bknz : ergen hezeyani nedir?

edit ; başlik başa kalmis, bizim ergen uzamis
  • sen ergen olduğun için 80 sonu 90 başında senin takımın neler çekmiş o göt göt konuştuğun takımdan bilmezsin. canımı sıkma sie
  • ilk entry görünmüyor ama, başakşehir olabilir.
  • terör örgütü desteğiyle şampiyon olmamış,şike ile göğsüne yıldız takmamış spor kulubudur.
    her başarısında alınteri oldugu ıcın renkliler tarafından hazmedilmekde zorlanılır.
    bu saatten sonra ancak boyle uzaktan çemkirirsiniz.
  • ya arkadaşım gerçekten şu insanları anlamıyorum. işiniz gücünüz sidik yarıştırmakta.

yok sizin kulübün taraftarı şöyle.
    yok bizim kulübün falanca kupası var.
    hangimiz büyüğüz siz mi? biz mi?

siz tinerci,
    onlar renkli,
    şunlar şikeci falan da filan da.

ona buna laf etmek, hırs yapmak, aşağılık sendromu tepkileri vermek yerine bir dur.
    bir dur.
    bir dur.

deriiin bir nefes al ki fanatikliğinden kararmış gözlerin bir açılsın, beynine oksijen gitsin.

heh açıldı mı?

şimdi kelime ettiğin takıma bir bak,

1911 tarihindeki tescilliğiyle ilk türk spor kulübüdür o,
    türkiye lig'inde namalup bitirmiş bir kulüptür,
    türk milli takımı'nın temsil hakkı verilen tek takımdır o,
    ambleminde ay-yıldız olan tek kulüptür o,
    "19 mayıs gençlik ve spor bayramı" fikrini ortaya atıp uygulamasını ve kanunlaşmasını sağlayan kulüp'tür o,
    guiness rekorlar kitabına giren taraftara sahip bir kulüptür o,
    bu böyle sayarak gider..

ama bu demek değildir ki..
    fenerbahçe, galatasaray, bursa ve daha nicelerinin başarıları ve "türk" sporuna beşiktaş kadar değer katmadı. her birinin değeri ve katkısı göz ardı edilemez.

senin etin ne, budun ne de bu 100 yıldan fazla tarihe sahip koskoca camialara kafa tutmaya, karşılaştırmaya veya birbirine düşürmeye çalışıyorsun...

avrupa ülkelerine göre başarısız olmamızın sebebi bu zihniyettir. sonsuz bir ateşte yanan fanatiklik. ne yazık ki, takım farketmeden, bazı futbolcularımızda ve teknik direktörlerizde de bu sorun vardır.

takımının başarılı olmasını mı istiyorsun?
    başka takımların yaptıklarını kendi başarısızlığın gibi değil de, onların başarısı olarak görürsen emin ol senin zihniyetin kadar türk futboluda ilerlemeye başlar.

bir taraftarın yaptığını bütün camiaya vurmak asıl adaletsizlik saygısızlıktır.

not: beşiktaş

tanım: böyle bir takım yoktur.
  • 1903’te kurulmuş takımı kasteden başlık. öyle ya da böyle 15 şampiyonluk yaşamış, hakkı yeten, süleyman seba gibi efsaneleri yetiştirmiş bir takıma söylenmesi haksızlık bence. kabul ediyorum, son yıllarda fazla havaya girdiler. “avrupa fatihi” falan dediler kendilerine ama bu söylemler kendi sığ dünyalarını yansıtıyor ki tüm beşiktaşlılar bu kafada değil. en azından çevremdeki beşiktaşlılar bu şekilde düşünmüyor. üç beş tiner çeken adam yüzünden 100 küsür yıllık camiayaya ben bunu diyemem abi. türkiye’nin en büyük üç camiasından biridir benim gözümde beşiktaş.

not: gs