şükela:  tümü | bugün
  • kalp ağrısı, mide bulantısı, çıkmaz sokağa girme duygusu, tatilin başlamadan sona ermesi, iki kalın kitap ezberleme zorunluluğu, kitapların sana senin kitaplara bakman, iki proje yazma zorunluluğu, projelern sana bakması ve senin projelere bakman, uyku uyuyamamak, vicdan azabı çekmek... "asla ama asla okulu bitiremiicem, ömrü billah burda kalıcam, yeni gelenler bana bakıp yazık diicekler" korkusu..
  • büt yani bütünleme dedigimiz şey final sınavlarının yeniden yapılması olup, büte kalmak üniversite gençliginin pek hoşlanmadıgı durumlardan biridir.zira genelde nefret ettiğiniz, çalışırken içinize sıkıntı veren tüm o dersleri tekrar çalışmanız ve tüm tatilinizi piç etmeniz gerekmektedir. bide büte bırakmak gibi bişey var, kimi inek ögrencilerin not yükseltmek için yaptıklarını duyuyoruz.. onlaradan nefret ediyoruz evet.. öyle..
  • yaz okuluna giden bireylerin imrendiği hadise. zira yaz sıcağında kendini sınıfa kapatan hocaların öğrencilerden aynı anlayışı* beklemesi doğaldır. aşırı stres ve kusmaya yol açsa da, kalınan bütünleme sadece sınavdan oluşuyorsa, düzenli bir bünyeyi bir günde kurtaracak hadisedir.

ancak bu dersler için eşek yuku ile para alıp yoklama isteyen hocalar başka bir kategoride incelenecektir.
  • eski versiyonu 'ikmale kalmak' tır.
  • geçme notunun 60 olduğu bir üniversitede vizen 5 ise hiç umursamayacağın durum.
  • sınavlarda ortalamayı tutturamamak,finallerde barajı geçememek gibi sebeplerden dolayı kişinin tekrar sınava girmesi durumu.''ulaan millet dışarda eğleniyor cumartesi pazar,ben burda eşşek gibi ders çalışıyorum,ot gibi oldum,tatil de yalan oldu.yeter ya.'' gibi isyanlara sevk eden,konuları yetiştirmek adına strese sokan,moral bozan,eğlenmek için bir şeyler yapıldığı vakit ''yav acaba ders mi çalışsam,lan bütünlemeden de geçemezsem seneye ne bok yicem'' gibi düşüncelere sebebiyet veren ve vicdanı zorlayan durum.
  • finallere inanmıyorum ama bir bütünleme var felsefesinin temel ta$ı, olmazsa olmazıdır.
  • rezilliktir.
  • sınav haftasının 1 aya çıkmasıyla insanın civatasını gevşeten; millet memleketine, sevgisiyle oraya buraya gezerken evde oturup sinir sisteminin bozulmasına yol açan durum. bir de bütünleme biter, kayıt dönemi başlar bir bok anlamazsın şöyle gönül rahatlığıyla bir hafta bile dinlenemeden başlar bahar dönemi. netekim şu aralar da bütünleme dönemleridir. küfredesin gelir.