şükela:  tümü | bugün
 • çin yeni yılı dolayısıyla gönderilerde gecikme yaşanabileceğini belirtmelerine rağmen verdiğim siparişi 1 günde postalayan şirket. kanıt olarak da üstünde adresiniz olan paketin fotoğrafını çekip gösteriyorlar.
  keşke hepsiburada biraz örnek alsa.
 • kargoya verme süresi türkiye'deki sitelerden hızlı. ayrıca kargoyu göndermeden önce resmini çekmeleri şık bir hareket. ne sorarsanız sorun saatler içinde dönüyorlar. tavsiye edilir.
 • 10 dolara tembel periskopu satan site. yattığınız yerde kafanızı kaldırmadan tv seyredip, kitap okuyabiliyorsunuz. enteresan.

  http://www.buyincoins.com/…-down-product-22604.html
 • takip kodu olmadan sipariş vermeniz halinde şansa da paypal dispute süresini geçtiyseniz (45 gündür) paket bize geri gelsin de duruma bakalım diyebilen site!
  ben ettim siz etmeyin. 2 dolar da olsa o takip kodunu alın. adamlar adreste olmasına rağmen ilçeyi pakete yazmadıkları için paket ptt'de muhtemelen kayboldu. düşünün sadece mahalle ve sokak ile istanbul yazıyor adreste ptt ne yapsın. bu sizin hatanız diye 15 gün yazıştım fakat nafile verdikleri karar paket bize geri dönsün de sonra size tekrar gönderelim.
  ha önemli değil bunu tahmin ettiğim için siparişlerimi bölmüştüm. giden benim 5 dolarım oldu ama başkalarının da canı yanmasın. bir de adamlar dx.com gibi düzgündür sanıp muhabbetle paypal dispute süresini geçince canım daha da yandı. paypal 3 gün ile dispute kabul etmedi haliyle..
  benim için buyincoins bitmiştir. dx.com gibisi var mı..
 • 15 parçalık siparişimin 14 parçasını 2 hafta, kalan diğer parçayı da 3 iş günü sonra elime ulaştıran site. dealextreme'den çok daha hızlı ve daha ucuz ama ürün çeşitliliği az. ürünler fotoğrafta nasıl görünüyorsa öyle geldi ve göndermeden önce paketin fotoğrafını çekip yolladılar. umarım dealextreme gibi kendilerini bozmazlar.
 • 10 dakika arayla; en sağlam alternatifi olan dealextreme ile birlikte kendisinden sipariş verdim.
  dealextreme 7 parça $27.44
  buyincoins 10 parça $31.96

  siparişlerim arasında ortak olarak ikisinde de external iphone charger ve canon slr pili mevcut..
  ürün çeşidi ile ünlü dealextreme ve hızı ile kendine isim yapmaya başlayan buyincoins kapışması başlasın bakalım..

  buyincoins:
  07 mayıs 2012 : sipariş verildi.
  08 mayıs 2012 : ürünler paketlendi ve kargoya verildi. paketlenmiş halinin fotoğrafını da eklemişler sipariş görünümüne.. takip numarası verildi..
  11 mayıs 2012 : yurtdışı çıkış yapıldı. çin>türkiye
  15 mayıs 2012 : ptt-türkiye tarafından teslim alındı.
  16 mayıs 2012 : ptt anadolu yakası merkeze geldi.
  17 mayıs 2012 : teslim edildi.
  18 mayıs 2012 : gelen 10 parça üründen 1 ürün çalışmıyor. siteye mesaj attım.
  19 mayıs 2012 : özür mesajı ile birlikte her ürünü test etmeye çalıştıklarını ancak yine de böyle şeyler yaşanabileceğini belirtip, ürün bedeli kadar (2$) refund teklif ettiler.
  21 mayıs 2012 : kredi kartıma 2$ ödeme gerçekleşti.

  dealextreme:
  07 mayıs 2012 : sipariş verildi.
  16 mayıs 2012 : stokta bulunmayan ürünler (3 parça) bulunduğu belirtildi. 4 parça ürün kargoya verildi. (çin) takip numarası verildi..
  22 mayıs 2012 : yurtdışı çıkış yapıldı. çin>türkiye
  24 mayıs 2012 : daha önce temin edilememiş ve gönderilmemiş 3 parça ürün stoklara girdi. ve ardından paketlenip kargoya verildi.
  27 mayıs 2012 : ilk gönderi ptt-türkiye tarafından teslim alındı.
  30 mayıs 2012 : ilk gönderi teslim edildi.
 • 19.06.2012 de verdiğim siparişi bugün yani 21.06.2012 de bana ulaştırarak sanıyorum ki rekor kıran alışveriş sitesi.
 • verdiğim siparişi günlerdir bana ulaştıramamış site. adamların hakkını yememek lazım ama, araya çin yeni yıl tatili girdi.

  edit: oha. entry ile aynı günde geldi ya la sipariş.
 • arabanın arka camını ekolayzır ekranına çeviren ultra egzantrik bir ürün satıyorlar. gece hoş görünebilir gibi sanırım. ayrıca şimdiye kadar çok memnun kaldığım bir alışveriş sitesi. arızalı ürünlerde bile anında iade yapıyorlar.
 • dealextreme, aliexpress gibi alternatifleri arasında fiyat, kargo ve hız olarak en iyisi.

  verdiğiniz siparişler 1-2 gün içerisinde kargoya veriliyor ve kargo paketinin resmini de çekip size gönderiyorlar bu da güven tazeleyici bir hareket. fiyat olarak da ali ve dx'ten çok daha avantajlı, hemen hemen her üründe. üstelik 40 gün içerisinde elinize ulaşmazsa paranızı geri iade ediyorlar.

  tek dezavantajı ise ürünlere yapılan yorumlardan ürün kalitesini anlamak pek de mümkün olmuyor çünkü çok objektif yorumlar değil. genellikle tüm kriterlere 5 yıldız verip yorum yazıyorlar ki bu da almak istediğiniz ürün konusunda size yardımcı olmuyor.

  bu konudaki diğer 2 rakibinden ali'de de durum çok farlı değil gerçi ama dx bu konuda çok iyi. ürünlere yapılan yorumlar objektif ve her bir kriter için dikkatle oy veriyorlar. ayrıca ürünleri eline geçen kullanıcıların gönderdiği resimler ve videolar da bulunduğundan çok faydalı oluyor.

  sonuç olarak tavsiyem, ürün alacağınız zaman mutlaka buyincoins'ten alın, fakat ürün hakkındaki yorumlara dealextreme'den bakın.