şükela:  tümü | bugün
  • son gelen kişiler instagram'da ünlü olan ancak işinde gücünde insanların adlarını ömürlerinde duymadıkları tırt insanlar. daha çok ünlü olup reklamlarını yapmak için para verip buraya geliyorlar, paralarıyla rezil olup dönüp gidiyorlar. mazoşistler mi, yüzsüzler mi anlamakta güçlük çekiyorum. bu kadar çok tepki aldıklarında da iki soruyu güçlükle yanıtlayıp apar topar kaçıp gidiyorlar.
    (bkz: sorularınızı yanıtlıyorum deyip yanıtlamamak)
  • ota boka "buyrun benim" diyen insanlar nedeniyle nefret eder olduğum laf.

birine "ay çok şirin" de hemen çıkar "buyrun benim", "psikopat" de "buyrun benim" der. bana kalırsa sen ziyadesiyle sıkıcısın canım kardeşim.

hımpsssss, allam ya. (umut sarıkaya tadında sinir olma efekti tabi gözleri kısıp parmakları gözlere bastırarak)
  • içimizde binlerce kara murat yaşadığının kanıtı. kaç yıldır şu sözlükteyim, ben okumaya bıktım, bunlar yazmaya doyamadı. sözlükteki şu üniversiteliler, güzel ama yalnız kadınlar (sinyale gel), sütlü nuriyeyi seven yazarlar: buyrun benim...bu mu geliyor aklına senin ilk? sözlüğe bin tane eleştiri getiririm ama bana göre sözlüğün en güzel yanı anlatacağın şeyi farklı anlatma yöntemleriyle anlatmaktır, istersen ironi de diyebilirsin, bilemem. derya baykal'ın örgü blogu değil burası? bak nasıl sinirlendim şimdi, asabımı bozdun. ne geldin bu sözlüğe bunu yazacaksan. boşuna yorulmuşsun. ondan kolay ne var. bak ben misal nasıl yaratıcı entiriler yazıyorum, hep fosfor, b12 lazım oluyor bana. yetiştirmiyorum beynime. ee ben de mi devamlı buyrun benim yazayım? sözlüğün en fiyakalı yazarı: buyrun benim. sofistikelikte çığır açmış insan: buyrun benim. dolgun emekli mayışı olan, sabah yürüyüşlerini seven devlet su işleri emeklisi...zorla ifşa ettiriyorsunuz insana kendini
  • favori "bakınız"ım.
  • vodafone'un birkaç hafta önceki reklamlarından birinde şafak sezer'in sarf ettiği tanıdık cümle..
    ceyhun yılmaz, programında öyle bir yüklenmiştir ki kendisine, sanırım aralarında arkadaşlık falan bile kalmamıştır artık..
  • sözlüğün seçilmiş ünlüleri tanıttığı çiçeği burnunda video şeysi. ilk konuk nevşin mengü'ydü. ikincisi de ali atay olacak sanki
  • bu programa çerin çöpün davet edilmesine o kadar itiraz edildiği halde hala inatla orkun ışıtmak gibi arkadaşların gelip "melaba ben orkun" diye boy gösteriyor olmasını yanlış hatırlamıyorsam ssg "iyi de onlar daha çok izleniyo?" gibi savunmuştu.

az önce pena'nın youtube kanalına bakarken fark ettim ki, adam haklı. nasıl? şöyle:

ben orkun ışıtmak isimli arkadaşın varlığını buraya gelip soru cevaplayınca öğrenmiş biriyim. "kesin genç yutubırlardan biridir" dedim ve haksız çıkmadım. neyse konu bu değil.

bu arkadaşın soru cevapladığı başlığa girmemle lincin pencereden fışkırması bir oldu. yok böyle bir linç. bazı arkadaşlar küfür de etmişler, o yanlış. küfretmek doğru değil. adamı tanımıyorsan en fazla benim gibi yaparsın: ilgilenmezsin. olur biter. neyse konu bu da değil.

az önce dedim ya pena'nın youtube kanalına baktım diye. baktım, çünkü sol tarafta pena'da yeni video olduğunu belirten imleç yanmıştı. "aa ne çabuk ilmiye çığ gelmiş?" diye sevinerek tıkladığımda orkun ışıtmak'ı gördüm.

ve izlemek istedim. evet. neden? çünkü ben de insanım. insan olarak orkun arkadaşın linç yerken ne gibi tepkiler verdiğini görmek istedim. ilk 1 dakikası ile son 30 saniyesini izleyebildim (arasına tahammül edemedim inan ki orkun, sorry).

uzattım farkındayım; sevgili sözlük yönetimi, sevgili ssg. insanların bu videoları daha çok izleme sebeplerinden biri benim gibi "linç yerken suratları neye benziyor?" merakı olabilir. şahsen orkun'un video sonunda da sırıttığını gördüğüm için muhtemelen bundan sonra gelecek yutubır videonuzu izlemeyeceğimi de belirteyim.

ezcümle: yutubır çağırmayın.
  • misafirlerin hepsi için söylenemez fakat ülkede ne kadar keko varsa getirtilen etkinlik.
  • ekşi’nin inci’den görerek platformuna kattığı konuk alma serüveni.
  • 9gag'in ekşi sözlükten çaktığı formattır.

kanıt

as bayrakları as as as.