• şirinlik yapmak amaçlı gözleri kırpıştırarak kullanıldığı da görülmüştür bu lafın..
  • mbc yani arap yarımadasına yayın yapan bir kanalın türkiye temsilciliğinde görevli kameraman esat'ın telefonunu her açışında alo yerine kullandığı cevap tümcesi.
  • hakaret, sitem iceren cumlelerle yapilan hitaplara kendinden emin verilen cevap sekli.
    (bkz: piskin)

- hey, ego patlamasi!
    + buyrun benim..
    - nassi yani*
  • isimle hitap edildigin de 'genelde tanımadıgın kısılere soylecegın' kendını beyan haykırısı
  • yeni bir dokuzuncu nesil yazar, hoşgelmiş.
  • favori "bakınız"ım.
  • vodafone'un birkaç hafta önceki reklamlarından birinde şafak sezer'in sarf ettiği tanıdık cümle..
    ceyhun yılmaz, programında öyle bir yüklenmiştir ki kendisine, sanırım aralarında arkadaşlık falan bile kalmamıştır artık..
  • ota boka "buyrun benim" diyen insanlar nedeniyle nefret eder olduğum laf.

birine "ay çok şirin" de hemen çıkar "buyrun benim", "psikopat" de "buyrun benim" der. bana kalırsa sen ziyadesiyle sıkıcısın canım kardeşim.

hımpsssss, allam ya. (umut sarıkaya tadında sinir olma efekti tabi gözleri kısıp parmakları gözlere bastırarak)
  • 2010 yılında hala bakınız olarak kullanılması, cümle arasında -şirinlik amaçlı- geçmesi kusma sebebidir.
  • "mor gözlü bok kafalı silikonlu memeli eşek" vb. başlıklara yazıldığı takdirde, formata aykırılık teşkil etmeyen söz öbeği. yani o tarz başlıkların altına aynen şöyle yazılabilir:

buyrun benim.
hesabın var mı? giriş yap