şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekleme: haberturk’e çıkmışız. http://m.haberturk.com/…rafindan-bicaklandi-1837938 , o değilde çocuğun ismini nasıl buldular?

  üst edit: arkadaşlar youtube yorumlarda da burada da sorulan sorular var. öncelikle bahsekonu maganda bir kürt. yazının içinde belirtmedim çünkü ırkçılık gibi algınlanmasını istemedim. şimdi de istemiyorum. bu işinin kürdü lazı çerkezi yok isviçreli bile magandalar var.

  arkadaşımın ifadesi poliklınikte alındı. polikliniğe gittiğinde iki polis gelmiş yanına ve ifadesini almış. aynı anda iki poliste kuruyemişciye gidip olay yerinden bilgi almış kamera kayıtları vs. olaydan iki gün sonra arkadaşım kamera kayıtlarıyla birlikte karakola gidip ifade vermiş ve şikayetçi olmuş. gerisini biz hallederiz demiş polis de. ama biz ekstra olarak savcılığa da şikayetimizi yapacağız.

  bu arada olay sırasında 112 aranmış ve kocaeli çayırova’ya onların bakmadığını söylemiş açan arkadaş? böyle bir şey mümkün mü?

  içeride neler yaşandığını bilmediklerini söyleyenler var. içeride yaşananların kayıtları da elimde gün içerisinde paylaşacağım. bu arada içeride ne yaşansa bıçaklamak haktır hukuktur diye soruyorum bu yazarlara. içeride yaşananlar bizzat yıllardır tanıdığım bu çocuktan dinlediğim şeyler. ayrıca kendisi saf bir çocuktur. kimseye atar yapmaz. videoda itmesinin sebebi veya ediyorsa küfürünün sebebi insanların bir sınır noktası onu aşınca kendin olmuyorsun. bunu en iyi psikolojiyle ilgilenenler bilir veya kavgada gözü dönmüş kişiler.

  bu arada küfür sesleri kameranın altındaki kahvehaneden geliyor. arkadaşım el salladığı zaman dediği şey "seni bulurum". tekrar teyit aldım.
  --------------------------------------------

  11 şubat 2018'in akşam saatlerinde arkadaşımın yaşadığı durum.

  öncelikle olay 11.02.2018 tarihinde çayırova/kocaeli'de yaşanıyor. arkadaşım bir kuruyemişcide görevli. 11 şubat akşamında sabıkalı bir serseri kuruyemiş almak için dükkana giriyor. görevli olan arkadaşıma(ifadesine göre) “hey coni coni bah hele” diyerek son derece insanlıktan uzak bir şekilde sesleniyor. arkadaşım buna bozulduğunu, zaten günde onlarca insanla uğraştığı için moralinin bozulduğunu söylemekte. ama kendine hakim olarak yanına gidip biraz soğuk bir şekilde de olsa isteğini yerine getiriyor ama siparişini hazırlarken bir tepki vermediğinden dolayı adam birden tezgahın arkasına geliyor ve buyrun diyeceksin diyor. kendisi anlamadığını belirtiyor. "buyrun diyeceksin" diye üsteliyor. akşam akşam bela istemeyen arkadaş "buyrun" diyor. sonrasında "hayır öyle olmaz buyrunuz efendim diyeceksin" diyor. artık sabrı kalmayan arkadaşım, çekip gitmesini akşam akşam sorun istemediğini belirtiyor. “sen dışarı gelsene" diyip çocuğu çekiştirmeye çalışıyor. (arkadaşlar bu arada bu arkadaşım daha 20 yaşında genç bir delikanlı)sonrasında çık dışarı diyip adamı itiyor ve işinin başına dönüyor. bundan sonrasının hepsi elimizdeki video ile kayıtlı. aşağıda görüntüleri bulabilirsiniz. 15 dakika boyunca adam dükkanın önünde bekleyip ve sürekli olarak camdan dışarı gel dışarı diye tahrik ediyor ve çocuğu bildiğin taciz ediyor. şimdi çocuğun çıkış saati oralar tenha oluyormuş. arkadaşım gidip konuşmazsa iş çıkışına kadar bekleyecek sorun daha da büyüyecek diye dışarıdaki kalabalığa da güvenerek yanına gidiyor.

  bundan sonrası ise şu şekilde

  video 6 dakika 1.20'den sonrasında olaylar gelişmekte.

  biz daha sonrasında adamın kafasının güzel olduğunu, bu tür olaylardan sabıkası olduğunu öğreniyoruz. ardından bir arkadaşıyla arkadaşıma haber gönderiyor. çok pişman olduğunu polise vermemesini zaten sabıkalı olduğunu belirtiyor. isterse gelsin o da beni bıçaklasın ama yeter ki polise vermesin diyor.

  arkadaşımın sağlık durumu şu anda iyi. ayaklandığı zaman gidip savcılığa da şikayetimizi yapacağız. aynı zamanda bu videoyu haber sitelerine de yönlendireceğim. bu magandalar bu serseriler işlek bir caddede hangi cesaretle bunu yapabilir? siz nasıl bir ruh hastasısınız? bunun gibi bu toplumun içerisinde ne kadar hastalıklı insan vardır kim bilir.

  edit: arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın arkadaşım 20 yaşında, magandanız kaç yaşında olduğunu bilmiyoruz.

  edit2: konunun en güncel hali budur. bazı yanlış anladığım noktalar olmuş onları düzelttim.
 • topluma yeniden kazandirilmaya falan inanmiyorum. daha 20 yasinda, oncesinde defalarca sabikasi varmis. bunun gibi suluklerin asilmasi ya da toplum icine cikamayacak sekilde omur boyu insanlardan uzak tutulmasi gerekiyor. bazi insanlarin tabiati ve mayasi digerlerine gore geri dondurulemeyecek bicimde bozuk. zaman kaybetmeye gerek yok, olan isinde gucunde hayatini yasamaya calisan insanlara oluyor. yazik gunah.

  arkadasa gecmis olsun.
 • --- spoiler ---

  arkadaşımın sağlık durumu şu anda iyi. ayaklandığı zaman gidip şikayetimizi yapacağız.
  --- spoiler ---

  doktor raporu ile gidilip şikayetin şu an yapılması gerekiyor.
 • ses getirmesi gereken ve olayda kullanılan bıçak mevzu bahis magandanın götüne enine sokulmadıkça da gündemden düşmemesi gereken hadise.
 • bilmem ne eden dayı, yurdum insanı, esnaf mesnaf dediğiniz mikropları yakından tanımanız için doğal ortamında kaydedilmiş harika bir eser.

  bıçağı taktı elemana. gerçi eleman el kol yapıyor, bıçaklanınca seni bulurum bilmem ne saydırıyor. iki taraf da sevimsiz. görüntü kalitesiz, sikko bir türkiye itişmesi. puanım 2.
 • böyle "davar" psikopatların içinde dolaştığının kanıtı olan bir olay daha. bu insanlar kimden, neden veya hangi yasadan güç alıp böyle hareketlerde bulunabiliyorlar ? sonuçlarının yeterince caydırıcı olmaması bir etken mi ? işlek bir caddede, esnafların bulunduğu yerde böyle bir hareketi nasıl yapabilir bir insan ? yaşanan olay zaten tam bir ego olayı. boş insan olayı. adam sana buyrun efendim demiyorsa yapma alışverişini git başka yerden yap çözümü gayet basit. sarhoşmuş falan. sarhoş insan orada 15 dk beklemez öyle. hadi sarhoştu diyelim bu adamın yanında niye bıçak var ? sarhoş olunca bastırdığı duygular bu şekilde mi çıkıyor ortaya, bir başkasına kasıtlı zarar vererek ? ne zamandan beri insanların can güvenliği bu kadar azaldı. umarım en ağır şekilde cezalandırılır bu adi insan müsveddesi ve dışardaki magandalara da bir gözdağı olur. arkadaşımıza da geçmiş olsun umarım en hafif şekilde atlatır. tabi bu olayın bir de psikolojik boyutu var.
 • esnaf arkadaşın yüzde yüz haklı olduğunu tahmin ettiğim mevzu. pisliğin teki gelmiş adama musallat olmuş gibi görünüyor dışardan bakınca. içini bilemem tabi. başı boş gezen, insanda huzur ve güven duygusu bırakmayan bu tür virüslerden temizlense keşke ülke. iğreniyorum bu yaratıklardan. aşağılık olmayı tercih eden herkes miğdemi bulandırıyor.
  edit: "içini bilemem" den kastım "konunun aslını astarını bilemem"dir. yanlış anlaşılma olmasın. bu ülkede her şey olabiliyor malum.
  her ne olursa olsun kimsenin kimseyi bıcaklama, canına kastetme hakkı yoktur tabiki.
 • hastaneye bıçak yarası ile gittiniz ve polise bildirilmedi mi? şikayet sürecinin başlamış olması lazım. genç arkadaşa da geçmiş olsun.

  "... isterse o da beni bıçaklasın..." kısmında güldüm.
 • bitmişiz biz beyler.

  çok sıradan, günlük rutinin bir parçasıymış gibi okudum yazılanları. hiç ilginç gelmedi, olayı ve yaşananları bir türlü garipseyemedim. o tanıdık mide bulantısı başladı sadece, o kadar.
 • izlerken, emekçi arkadaşın siyahlıdan her gözünü ayırışında "gözünü ayırma!" diyerek telaşa düşüren bir video kaydı ile belgelenmiş vukuattır.

  ortalık it uğursuz dolu, tartışmak durumunda kalırsak gözümüzü ayırmayalım.

  edit: geçmiş olsun, it cezasını bulur umarım