• "buyucu" kelimesinin cogulu. birden fazla buyucuyu kasdetmek i¢in kullanilir.*
  • levent mete'nin bitirebilecegime asla inanmadigim ve verilen 5 aylik sureye ragmen sinava bir gun kala hala yarilayamadigim kitabi.
  • (bkz: #8432180)
  • lev grossman'in yazdığı, pegasus yayıncılık tarafından basılmış kitap.

"yasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır

zekâsıyla yaşıtlarının arasından sıyrılan quentin coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. ta ki kendini new yorkun kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.

büyücülerde, kaprisleri, arzuları ve değişken duygularıyla gerçek dünyada yaşayan insanların büyü yapabildiği bir kurgu oluşturularak, iyi ile kötünün siyah ve beyaz gibi keskin çizgilerle ayrılmadığı, sevmenin cesaret gerektirdiği, güç için korkunç bedellerin ödendiği, özgün bir diyar yaratılıyor."
  • konusunu görünce "meh yine mi harry potter çakması" dedikten sonra arka kapakta grr martinin olumlu yorumunu görüp bir şans verdiğim fantastik kurgu romanı. kütüphanede umutsuzca okunacağı günü beklerken dizisi çekileceği haberini (http://www.imdb.com/title/tt4254242/) görünce vira bismillah demek durumunda kaldım.
    daha serinin sadece ilk kitabını okuma fırsatı bulabildiğim için tam teşekküllü bir kıyaslama yapamıyorum, ama kitaptaki adult öğelerin *** hp serisine göre çok daha ön planda olduğunu söyleyebilirim.
    kitap 412 sayfa olmasına rağmen nedense ben daha uzunmuş gibi hissettim. kimi bölümleri durağan geçse de bence kitap plot twistleri ve hikaye akışındaki çeşitlemeleriyle bir şekilde kendini okutturuyor.
hesabın var mı? giriş yap