• kesinlikle desteklediğim protestodur. bu iş artık yaşam tarzına müdahaleye girmiştir. böyle bir vergi hiç bir yerde hiç bir üründe yok.

evde kendi alkolümüzü yaparak hükümete tepkimizi gösterebilir ve zamların geri alınmasını sağlayabiliriz.

hükümet alkol ve tütünden aldığı vergiden vazgeçemez.

boykotun başarısız olmasına imkan yok.

haydi ekşi sözlük göster gücünü !
  • uzun zamandır zaten çok nadir satın alarak olabildiğince destekliyordum. nadir dediğim ayda yaklaşık 40 bira, 3x70 lik rakı tabii yine. son zamlardan sonra zaten baya yolunacak keriz olarak görüldüğümüz için satın almayı tamamen bırakıyorum.

ha uzun süreceğine inancım yok orası ayrı.

evde bira yapmak çok kolay, sağlıklı ve yasal. üstelik tadı market birasını asla aratmıyor hatta bazen çok daha lezzetli biralar yapıyorsunuz.

buyrun: https://www.butikbira.com/…/evde-bira-nasil-yapilir
  • sen içmezsem ben içmezsem diyaneti nasıl zırhlandırırız kardeşim,

sen içmezsen ben içmezsem ihaleci çeteleri nasıl doyururuz,

sen içmezsen ben içmezsem naz mila'nın masa ücretini kim karşılar.

içecez, deli gibi içmemiz lazım, sırtımıza yüklenen yük ağır, yol uzun. milyarlık şirketlerden vergi siliniyor oralarda olanlar işsiz güçsüz kalmasın gücü kesilmesin de daha iyi koyabilsinler diye yatırımları.

içecez birinin çantası, diğerinin paltosu, kiminin saati hep itibar. kurtaracaz hep birlikte bir şişe biradan 20 lira almak isteyenleri.

içmeliyiz kardeşim sen ben hepimiz. öyle içmeliyiz ki gireni çıkanı hesap ederken vatan haini olmayalım.

şerefe...
  • 1 ay içmesek ölmeyiz heralde
  • bana uyan protesto. demin girdiğim entry'de de yazdım zaten "yılbaşı, doğum günü, tatil, özel misafir vs." durumları hariç daha da içmeyeceğim diye. ki tatil ve özel misafir mevzularında da niyetim olabildiğine ölçülü olmak. tekel bayilerin esnaf odası da birazcık akıl mantık sahibiyse elini taşın altına koyar? her türlü ceremeyi biz çekiyoruz yeter be!

ki zaten 25 aralık'ta başlamıştım ben direnişe. 10 günü geçmiş.
  • her ay 1 70 yada 100lük rakı alan biri olarak katılıyorum...
  • ya bi siktirin gidin abi, her zam muhabbetinde aynı şey.
    biz sosyal sarhoşlar olarak bi siki boykot edemeyiz, bir bira 50 lira da olsa içecek adamlar burda her sene yok öyle boykot şöyle koykot, boşverin moruk nefesinize yazık. gidin zamsız fiyatlardan bu akşam mahalle bakkalınızdan yapın stoğunuzu, zamlı almaya başlayınca sıralı küfürlerinizi revize ederek eleştirin geçin.
  • en son benimde bırakmama vesile olacak bu ikfidar!! yeter arkadaş bu nedir yahu!! altı üstü bir keyfimiz var onuda iyice zehir ettiler o.ospu çocukları!!

ulan gittiğiniz gün bakırköy meydanda bira dağıtacağım kanı bozuk karakter yoksunu siyasal islamcı g.tverenler!!!
  • bir bok olmaz bu ülkeden ve insanından, protestoymuş!
    ulan harp okulları kapandı bu ülkede harp okulları! daha ona benzemez neler oldu ve olmakta. neyi protesto edebilmişiz de bunu edecekmişiz? hadi oradan...
  • alkol almayarak yapılan protesto istediklerine kavuşmalarını sağlar. zaten istedikleri alkol içilmemesi.

edit: içki satıcıları zarar ederse vergiden düşer sen ben öderiz yine.
159 entry daha
hesabın var mı? giriş yap