• geçenlerde yemekte yerken sözlüğü okuyordum. ve karışık kuruyemişten vurulan vurgun başlığını denk geldi

sonra elimdeki ayran geldi aklıma. kazıklanıyor muyum acaba hissi uyandı.
    bizim esnaf s.kmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz diyerekten. oracıkta kavradım kazıklandığımı. daha sonra bu yazıyı yazmak üzere resmini çekip konuyu oracıkta kapattım.
    (bkz: hesaplayan adamlar)

şuan müsait olduğum için yazıyı yazdım. gelelim nasıl kazıklandığımıza

nasıl mı
    şimdi normal lokantalarda ayran 1 lira*
    ama büyük ayran isterseniz 2 lira

bakın arkadaşlar bu ekonomik kriz yokken eskiden en küçük ayran 200 ml. idi. daha sonra bunu bazı firmalar 150 ye kadar düşürdüler. biz burada her ihtimale karşı 150 ml küçük ayran olarak hesaplayacağız

bu da resmini çektiğim büyük ayran
    https://i.hizliresim.com/7aoydl.jpg

ticarette kural nedir ? bir şeyi ne kadar büyük veya çok alırsanız o kadar kar edersiniz. yani biz büyük ayran seçince aslında küçük ayrana göre kar elde etmemiz gerekir. lakin en basit matematik hesabıyla bile lokantalar bizi kazıklıyor.

yapmanız gereken. 2 küçük ayran almaktır.
    resmen donanım haber ölücüsü gibi hissediyorum şuan*

buradan büyük bir cimri gibi görünmek istemem. sadece mükemmel esnafımız tarafından nasıl şark kurnazlığı ile kazıklandığımızı açığa vurmak istedim.
    eyyorlanmam bu kadar

not: firmanın adını resimde sildim çünkü herhangi bir suçları olduğunu düşünmüyorum. olay sadece esnafın çakallığı

ülke olarak ne zaman düzeliriz bilmiyorum ama bu kafayla gerçekten zor olduğuna inanıyorum
hesabın var mı? giriş yap