şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 24 haziran 2018 seçimleri öncesi hızla artan dolar'a endekle her gün zamlanan benzin'e, hükümetin seçim öncesi kendilerine karşı antipati olmasın diye benzine dolar üzerinden gelen zam mikratı kadar ötv indirimi yaparak sabit fiyatala satılmasını sağladığı ötv indiriminin biteceği zaman gerçekleşecek hadise.

  muhtelemen yakın zamanda ülke gündemine çok büyük bir şey gelecek, artık kandil'i mi ele geçirirler, rusya veya amerika ile yeni bir kriz mi yaşarız bilemem ama öyle bir olay olduğu günün gece yarısı çatıdanak ötv indirimi sonlanır. ilk bir kaç gün kimse haberini dahi yapmaz, ortalık sakinleşince dış güçlerin oyunu açıklamaları üst üste gelmeye başlar.
 • 7 lirayı geçirecek zamdır.

  yaklaşık 7-8 araç kullanamıyordum o yüzden benzin almıyordum. aldığım zamanlardada aracım lpg'li olduğu için 2-3 lira bandında aldığım için kafamdaki hesap ona göre şekilliydi. geçen gün kiraladığım aracı teslim etmeye götürürken benzin seviyesi bi tık altı alta indi. bende gidiyim o açığı tamamlayım dedim. girdim benzinciye "abi 20 liralık" dedim şaşırdı. o şaşırınca bende şaşırdım. adam pompayı taktı kolu sıktı sonra çıkarttı. ekranda gördüğüm 3.2 litre ibaresi beni yine şaşırttı. vay dedim garibanın haline. sonra dedim "banane".
 • esas merak ettiğim, bu süreçte ötv den ne kadar fedakarlık edildiği.
 • 4-5 ay sonra 8tl ile gözlerini açacak olan benzin zammı.
 • svihs diyen gerizekalılara birileri şu iki soruyu sorsun:

  1- benzine, motorine yapılan zam her şeyin fiyatını etkiler ve svihs diyen dangalaklar da eğer ki bu ülkede yaşıyorlarsa durumları ne kadar iyi olursa olsun bu zamdan etkilenir. bunu biliyorlar mı?

  2- benim gibi milyonlarca geçim sıkıntısı çeken insan var akp'ye oy atmayan, muhalif olan. bize niye svihs acaba sayın moron?

  tanım: muhalif veya akpli, durumu iyi veya kötü herkesi etkileyecek zamdır. gerçi her seferinde ampüle oy verenlere bunu nasıl anlatacaksın?
 • benzin/asgari ücret karşılaştırması yapmak isteyenler için tablo bırakayım, benzinle eleştirmeyin en azından. başka yerlerden vurmaya bakın.

  http://www.muhasebedersleri.com/…-benzin-fiyatlari/
 • bu indirim bitince 7.5 tl’yi görür diye düşünüyorum.
 • düz 10 tl olsun bence hereksin kafası rahatlasın
 • ötv ayarlaması yapılmasından önce, avrupa'ya göre türkiye'deki benzin fiyatları euro bazında azalıyordu. bu azalmadan önce avrupa'da en yüksek benzin fiyatına sahip 2-3 ülkeden biriydik. bugün itibariyle ise avrupa'da en yüksek benzin fiyatları sıralamasında türkiye 30. sırada.

  buradan yola çıkarak hesaplama yaparsak ve avrupa'da ilk 3 sırada yer alan hollanda, italya, yunanistan'ın benzin fiyatı ortalaması 1,70 euro'yu baz aldığımızda, türkiye'de de yakın zamanda benzin fiyatının 1,70 × 5,60 = 9,50 tl/lt olacağını öngörebiliriz.

  hazırlanın, geliyor!
 • yetmez ama evet.