şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: beşiktaş çarşısı)
  (bkz: beşiktaş çarşı)
  olarak bilinen çarşının tam ismi*
 • abercrombie-fitch marka ürünlere teslim olan çarşıdır.
  her katta 2-3 tane sadece ama sadece sözkonusu marka ürün satan dükkanlar türemiştir.etmeyin,eylemeyin.
 • öyle sürprizkar, kopuk, akla ziyan, dillere destan bir tuvaleti var ki, istanbul şehir rehberleri türk absürdizmi başlığı altında bu tuvalete geziler düzenlemeli, duvarları süsleyen türlü objeler, aynalara yazılmış samimi açıklamalar uzun uzun düşünülmeli ve şaka yaptık kameralarının çıkmadığı görüldükten sonra içten bir kahkaha patlatıverilmeli. avrupa'da gördüğü temiz tuvalet düzeninden etkilenen kral* etrafta gözükmüyor ama fotoğrafları tuvaletin muhtelif yerlerinde. küçük fıskiye etrafındaki koltuklarda bir yorgunluk atmak, kral üzerine düşünüp yurdum insanını takdir etmek mümkün.

  tuvaletin giriş kapısı üzerindeki yazı:
  "sayın dostlarım dost demek yani hepimiz bir kardeşiz.kırmızıda giysek mavide giysek siyahda giysek sonuçta zemin beyaz.insanda aynıdır.elbiseyi çıkar hepsi aynı renktir.bazı kişilerin yüzünden ben bir buğday ektim arpa çıktı.burayı hep beraber koruyalım.gerçek böyle.imkan mekan zor yapılır.ben yoruldum.yeter.
  kral"

  varın siz düşünün içeride neler yazdığını. *

  (bkz: altun tuvalet)
 • içindeki sürreal tuvalet için (bkz: altun tuvalet).
 • kazan birahanesinin yanında bulunan çarşı, iş merkezi bir nevi. ayrıca; 'büyük beşiktaş, çarşısının maç öncesi toplanma yeri ve kutsal toprağıdır.

  virgüle gereken önemi verirsek; büyük beşiktaş, çarşısı için bakınız:
  http://i.radikal.com.tr/…008/05/28/fft5_mf6087.jpeg
  (bkz: bjk çarşı)
 • en alt katında arka bahçe'nin güzel bir şubesine sahip pasaj. gerçi şu ana kadar sadece zar seti aldım parasızlıktan ancak, bir ara çizgiroman deryasına ve t-shirt ve figure'lere de dalmayı düşünüyorum.
 • tuvaletlerinde klasik müzik çalmaktadir.
 • pasaj kültürü nün istanbul'da ayakta kalabilen nadir örneklerindendir. avm kültürü denen melanet ortaya çıkmadan önce bir geçiş formu olan bu kültürün yaşayan ve beşiktaş çarşı nın yaşamasana da katkısı olan bir yerdir. tabii sinanpaşa pasajı deyince hemen yanındaki beşiktaş kültür merkezinden bahsedilmezse de olmaz.

  muadillerinin teker teker değer kaybetmesi ve avm'lere karşı direnememesine rağmen buranın halen ayakta durmasının en büyük sebebi de konumudur.

  ayrıca kabalcı kitabevi de yeni yeri olarak pasaj ı seçmiş ve bu da pasaj için taze kan olmuştur.