şükela:  tümü | bugün
  • milliyetçilik ve ümmetçilik gibi iki kavramı bir araya getirebilmiş parti. yoğurda ketçap döküp yemek gibi bişi olsa gerek.
  • şişli'de pankartlarını gördüm dün.
    yerel seçimler için olan işte.

sağ taraftaki bir yazıda "sivas'ta yaptığımızı şişli'de de yapacağız" yazıyordu.
    şişli'deki insanları da yakacaklar zannettim.

meğer açık alanlarda internet bedava olacakmış, oymuş.
  • 24 saat kesintisiz demokrasi istediğini billboardlarda ilan eden parti. fonda da muhsin yazıcıoğlu'nun, 12 eylül'ün skandal mahkemelerinde savunma yaparken çekilmiş bir fotoğrafı var. bu bile akp'nin dümen suyunda olmalarına işaret. bu değişikliğin 12 eylül'le en ufak bir ilişkisi varmış gibi!

son bir aydır zaman, yeni şafak, beyaz tv, ülke tv, kanal a gibi organlarda yöneticileri boy gösteriyor "12 eylül mağduru ülkücüler" olarak. "darbe bizi ezdi, bu referandum da darbeyi yok edecek o yüzden 'evet' diyoruz" diyorlar. ilk genel seçimde 7-8 milletvekilliği için akp ile seçim ittifakına gitmenin hesabını yapıyorlar.

kesintisiz demokrasi demişken, sivas ili sınırlarında ramazan ayı içinde, gündüz vakti, can güvenliğmiz sağlanmış olarak yemek yiyebileceğimizin; ülkenin herhangi bir yerinde, örneğin topkapı sarayı'nda* içki içerken canımıza halel gelmeyeceği garantisi de bunun içinde midir?
  • genel baskanlari tarafindan “hadi by” denilmis parti. zira kendisi haric aday gosterilen 17 kisinin secilmesi im kan sız.

onca olay, genel baskanlarinin meclise girmesi icinmis anlayacaginiz :)
  • son 1 yıldır tarikatçiler ve akp'liler tarafından "gerçek ülkücüler, hakiki ülkücüler, öz hakiki bozkurtlar" olarak piyasaya sürülüyorlar. çünkü bbp tabanı akp tabanına oldukça yakın iktidardan gelen en saçma taleplere bile eyvallah çekiyorlar. mhp gibi iktidar karşıtı olmadıkları için, daha doğrusu mhp karşıtı oldukları için (kovuldukları günden beri anti-mhp propagandası da yaparlar aynı zamanda) ülkücü tabanı bölmek için kullanılıyorlar. bilinçli ya da bilinçsiz bu oyun şimdiye dek başarılı oldu.

sol standartları belirleyen sağcılara ülkecek alışmıştık ama ülkücü standartları belirleyen akp'lilere alışmamız biraz zaman alacak...
  • doğu illerinde oy almasının nedeni, o bölgede yaşayan ve genelde emniyet teşkilatına mensup vatandaşlarımızdır.. logoyla falan ilgisi yok..
  • akp'den daha çok istiyorlar sanırım eveti. bugün sokakları bangır bangır inlettiler de oradan biliyorum. düğün halayında gibi hissettim kendimi
  • genel başkanı muhsin yazıcıoğlu tarafından, yasin hayal'in 2000 yılında üye olup, hrant dink cinayetinden yaklaşık 2 ay önce özel yaşantısına dikkat etmediği için üyelikten çıkarıldığını açıklanan parti. yani liseli öğrencileri bombaladığı, yani 5 i çocuk 10 kişiyi yaraladığı, yani orayı da bombalayacağım, burayı da bombalayacağım dediği, yani efsaneyi şimdiden çekin diye gazetecilere çağrı yaptığı, yani hapis yattığı, yani adam öldürmek için ekip kurduğu, yani atış talimleri yaptığı, yani komşu ülkelerde savaşmaya gittiği dönemde hakkında herhangi bir işlem yapmayan parti.
    ama, allah için, "orhan pamuk akıllı olsun" dediği sırada üyesi olmadığı için partiyi töhmet altında bırakmamak lazım.
    (bkz: at sahibine göre kişner)
    (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/news/400908.asp)