şükela:  tümü | bugün
 • az once pizza yemege karar vermemle dumura ugramama sebebiyet veren korkunc olay.

  yemek sepetine girdim, dominos isimli hamur abiye tikladim ve 1 adet buyuk boy sucuklu pizza sectim odeme noktasina geldigimde 53.99 tl gibi bir ibare gordum. 2 dakika boyunca ekrana su sekil baka kaldim.

  yemek sepetini kapattim, bilgisayari off konuma getirdim. simdi modemi sokmeye gidiyorum.
 • türkiye'de neden bu kadar pahalı olduğunu bir türlü anlamadığım şeylerin başında pizza geliyor. alt tarafı 50 gram hamur ve 3. sınıf kalite salam sosis zaten onlar da üzerine numunelik serpiliyor. maliyeti ne kadar olabilir ki ne kadar yani? hostada 150 gram et döner 24 lira falan mesela bi de bildiğin et yani nolursa olsun nişastalı tavuk sosis değil. dünya'da nasıl bilmiyorum ama turkiye'deki en overrated şey pizza. tuhaf
 • japonyada 30$ pizza hut'tan buyuk boy pizza :)

  fiyatlar japon yeni, 3750 japon yeni 32 dolar falan yapiyor.

  pizza hut japonya menu buyrun
 • sucuk ve sosislerinin dana eti olmadığını da belirtelim.
 • türkiye'de pizzanın pahalı olmasının temel sebeplerinden bir tanesi tüketici nezdinde "yabancı yemek" olarak konumlandırılmasıdır. bu sebeple de üreticiler ve markalar satış fiyatını üretim fiyatının çok üzerinde tutmaktadır.

  pizza dediğimiz unsurun elbet pahalısı da vardır fakat bu pahalılık yurt dışındaki pek çok noktada içerisine çok özel bir madde giriyorsa ya da atmosfer olarak çok enteresan bir yerde pizza yeniyorsa söz konusu olur.

  örneğin budapeşte'de yaşadığımı dönemde pizza king diye şubeli bir pizzacı vardı resmen bizim ülkede komagene çiğ köfte neyse budapeşte'de de pizza king oydu.

  iki dilim pizza (dilimlerin boyutu ortalam 20-25 cm, üzerinde malzeme bolluğu var, karışığından peynirlisine her çeşidi her an sıcak) yanında kutu içecek türk parası ile 4,8 liraydı.

  ama pizzanın da türkiye'de fiyatının düşmesi yakındır. hatırlarsanız burger king ve mc'te ilk çıktıklarında çok pahalı yiyeceklerdi şu an her ikisinde de 2 tane menü 10-15 tl arası.
 • tek pizzaya 50+ lira veren net gerizekalıdır. sadece dominos için demiyorum, bazı firmalar nasılsa bir gerizekalı alır diye tek büyük boy pizzaya 50-60 lira ücret
  kesip pizza+cola'yı kampanya diye, aslında olması gereken 25-30 liraya satıyorlar.

  mesela yemek sepetinde little ceasers büyük boy pepperoni pizza 49,90 diyor, ama büyük boy pizza fırsatı ile pepperoni pizzayı alırsan 27,90 ödüyorsun.

  evet millet gerizekalı, bu evrensel bir gerçek, ama milleti bu kadar gerizekalı yerine koymak da acayip birşey ya. bu nasıl bir para açlığıdır lan
 • papa john’s için konuşuyorum: hopi indirimi ile 3 adet orta boy pizzayı 43 liraya alabiliyorsunuz. ayrıca sos maliyetinden de kurtuluyorsunuz yanında geldiği için. 2 gün boyunca ısıtarak da yersiniz.

  54 lira büyük boy pizzaya veren tabii ki enayidir. kampanyasız pizza alınmaz.
 • zincir pizzacılar için pahalı, butikler için normal olan durum.
 • dramlardan birisi de orta boy pizzanın aslında küçük boy olmasıdır. küçük boy pizza hiç görmedim de herhalde fındık lahmacun boyutundadır.
 • sucuk, sosis, salam vb ürünlerini tavuk etinden imal eden ve bunu beyan eden dominos için abartılı bir durumdur.
  (bkz: pizzalardaki sucukların tavuk eti olması rezaleti)