şükela:  tümü | bugün
  • swıss otel bosphorus'un konuklarına boğaz gezisi (paşalimanı, beylerbeyi, çengelköy, kandilli, anadolu hisarı, kanlıca, yeniköy, istinye, emirgan) yaptırdığı yeni teknesine verilen isim.
  • büyük çamlıca tepesi. bir de küçük çamlıca var

ayrıca 2.5 litre çamlıca gazoz
  • swissotel'in deniz kazası sonucu kullanılamaz hale gelen eski teknelerinin yerine (bkz: sesta) kullanıma alınan boğaz gezi teknesi
  • maç sonrasi su niyetine içilebilecek güzel bişi.
    hemde ucuz.
  • uzerinde suruyle anten, verici bok pusur olan tepe
  • önümüzdeki 10 yıl içinde kayısı ağaçlarının bitmesini umduğum mekan...
  • istanbul'un en yüksek tepesi.
  • işleten firmanın ( belediye de olabilir) ilginç, aptal ve ilkel ayrıca yeni bir uygulamasının başladığı yerdir..

bir kaç gündür arabanızla büyük çamlıca ya gittiniz diyelim.. yer bulamadınız, size fazla kalabalık geldi. vazgeçip aşağıya inmeye karar verdiniz.. sizi kısıklıya bağlayacak olan yola tam girmek üzereyken trafik ışıklarındaki cam silen çocuklar kıvamında ama koca koca bir iki adam önünüzü keser.. sizden tepede satın aldığınız bir şey olup olmadığını öğrenmek için fiş ister.. yoksa 3 tl ister(ayak bastı parası niyetine herhalde).. bu ne aptallıktır yahu.. paragöz modern kalpazanlar..

madem böylesine gerzek bir uygulamaya geçtiniz.. insanları kızdırmadan neden adam gibi bilgilendirme yapmıyorsunuz.. uygulamanın saçmalığı bir kenara, sessiz sedasız vurgun yapmaya çalışmak, millet uyanana kadar ne koparsak kardır kıvamında davranmak niye? insanlığı olan işletmeci, yukarıdaki büfede satış yapan elemanlarıyla gerekli uyarıyı yaptırmaz mı?? fişi uzatırken " bu fişi çıkışta kullanacaksınız, lütfen atmayın " diye uyarmaz mı??
  • işletme/firma beğenme hususunda sorunları olan bir kişilik olarak tabiki de beğenmediğim işletmeye sahip tepe. konumu muhteşem, manzara inanılmaz, ulaşımı eh, ama belediye çok kötü işletiyor be arkadaş. bir kere o self servis olayından vazgeçeceksin hocam. geç vakit mekan boşaldıktan sonra gittiğinizde, ya da sabah erkenden kimseler gelmeden mekana ulaştığınızda yeşil alanlarda boş tepsiler, bardaklar, çöpler görüyorsunuz. bi işletme masa masa müşterilerle uğraşmak yerine civardan çöp ve tepsi toplamayı nasıl tercih eder aklım almıyor. yaşanan kalabalık ve keşmekeş de cabası. ayrıca oturulan açık hava bölümde taş döşemeleri nedir allasen? uygun olmadığını farkedince taşların aralarına beton doldurmuşlar iyice saçma olmuş. orayı düzleştirip, basamaklı bir şekilde arkaya doğru yükselteceksin. bak bu fikri de burada paylaşıyorum (nasıl olsa okumuyorsunuz diye). böylelikle insanlar arkaya oturdum manzara göremedim demeyecekler. ayrıca artık pek tercih edilmeyen o hasırlı yerden bitme tabureleri de bir zahmet yok edin ya. ülke tarihinde bütün bir milletin kıçı ne zaman o kadar küçük oldu da bu kadar çok sayıda bu taburelerden üretildi acaba? insan gibi masa sandalye koyun, garson falan olsun, önceden düzleştirdiğiniz o alanın bi kısmını avlu gibi çocuklara ayırın scooter mı sürüyorlar, ışın kılıçlarıyla mı oynuyorlar ne yaparlarsa yapsınlar. bu haliyle ne zaman gitsem anlamsız bir kalabalık, her büfenin önünde bir sıra ve insanlar gittiğinde savaş sonrası yağmalanmış bir yiyecek deposu gibi görünüyor güzelim tepe. tamam ben de işletmecilikten ve ticaretten zerre kadar anlamıyorum ama en azından bu halimle belediyecilik yapmıyorum.
  • yakında ismi küçük arabistan olarak değiştirilebilecek istanbulun en yüksek tepesi. büfelerin önünde büyük harflerle arapça menüler yazmaktadır, kendinizi istanbul'da değil bir arap ülkesinde hissedersiniz. aldığım suyun pet şişesinde bile arapça yazmaktaydı. gerçekten o zaman yavaştan yavaştan geldiklerini hissettim.

--------

ciciş ve minnoşun biri kendince yorumda bulunmuş, çoğu üründe arapçası da yazıyor tüü kaka pis laikçi diye. arapçam yok çok üzgünüm minnoşum resmi dilim türkçe ile daha net belirtmeye çalışırsam,
    pet şişesinde sadece!!! arapça yazıyordu. resmi dili türkçe olan bir ülkenin hamidiye su adlı güzide şirketinin ürününde - üzerini çizerek yazıyorum- sadece arapça yazıyordu.