şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'un balkonu olarak da adlandırılır. ne kötüdür ki insan balkonunda manzaraya karşı 2 bira içemez.
 • işletme/firma beğenme hususunda sorunları olan bir kişilik olarak tabiki de beğenmediğim işletmeye sahip tepe. konumu muhteşem, manzara inanılmaz, ulaşımı eh, ama belediye çok kötü işletiyor be arkadaş. bir kere o self servis olayından vazgeçeceksin hocam. geç vakit mekan boşaldıktan sonra gittiğinizde, ya da sabah erkenden kimseler gelmeden mekana ulaştığınızda yeşil alanlarda boş tepsiler, bardaklar, çöpler görüyorsunuz. bi işletme masa masa müşterilerle uğraşmak yerine civardan çöp ve tepsi toplamayı nasıl tercih eder aklım almıyor. yaşanan kalabalık ve keşmekeş de cabası. ayrıca oturulan açık hava bölümde taş döşemeleri nedir allasen? uygun olmadığını farkedince taşların aralarına beton doldurmuşlar iyice saçma olmuş. orayı düzleştirip, basamaklı bir şekilde arkaya doğru yükselteceksin. bak bu fikri de burada paylaşıyorum (nasıl olsa okumuyorsunuz diye). böylelikle insanlar arkaya oturdum manzara göremedim demeyecekler. ayrıca artık pek tercih edilmeyen o hasırlı yerden bitme tabureleri de bir zahmet yok edin ya. ülke tarihinde bütün bir milletin kıçı ne zaman o kadar küçük oldu da bu kadar çok sayıda bu taburelerden üretildi acaba? insan gibi masa sandalye koyun, garson falan olsun, önceden düzleştirdiğiniz o alanın bi kısmını avlu gibi çocuklara ayırın scooter mı sürüyorlar, ışın kılıçlarıyla mı oynuyorlar ne yaparlarsa yapsınlar. bu haliyle ne zaman gitsem anlamsız bir kalabalık, her büfenin önünde bir sıra ve insanlar gittiğinde savaş sonrası yağmalanmış bir yiyecek deposu gibi görünüyor güzelim tepe. tamam ben de işletmecilikten ve ticaretten zerre kadar anlamıyorum ama en azından bu halimle belediyecilik yapmıyorum.
 • swıss otel bosphorus'un konuklarına boğaz gezisi (paşalimanı, beylerbeyi, çengelköy, kandilli, anadolu hisarı, kanlıca, yeniköy, istinye, emirgan) yaptırdığı yeni teknesine verilen isim.
 • önümüzdeki 10 yıl içinde kayısı ağaçlarının bitmesini umduğum mekan...
 • hafta sonu iğne atsan yere düşmeyecek durumda olan yer. evime yakın diye hafta sonları gidip her seferinde pişman olarak dönüyorum. şopar kardeşlerimizin icra ettiği o berbat canlı müziği hiç saymıyorum bile. yaza düğünü olan gelin adayları da gelinlik modelleri konusunda kararsızsa beğenmek için ciddi ciddi çamlıca tepesini ziyaret edebililer. dakika başı bir gelin görme garantisi mevcut. gelmişken bir şeyler içeyim diye aklınızdan geçirme gafletinde bulunursanız 200 kişilik kuyruğa girmeyi göze alın. son olarak sakın arabanızla gitmeyin park yeri bulmak yarım saatinizi alır.
 • muhteşem istanbul manzarası olan tepedir. haritada görür gibi ayaklarınızın altına serilmiştir istanbul. mutlaka görülesidir.
 • istanbul'un bu noktadan gigapixellik resimlerin oluşturulması gereken yer, belediye boş işe yaramayan yatırımlara dünyanın parasını harcar iken böyle işe kalkışmamaları anlaşılır gibi değil. fotoğraflar üzerine taglar konularak buradan baktığımız yerlerin neresi olduğunu çıkaramadığımız yerleri de öğrenebiliriz.
 • işleten firmanın ( belediye de olabilir) ilginç, aptal ve ilkel ayrıca yeni bir uygulamasının başladığı yerdir..

  bir kaç gündür arabanızla büyük çamlıca ya gittiniz diyelim.. yer bulamadınız, size fazla kalabalık geldi. vazgeçip aşağıya inmeye karar verdiniz.. sizi kısıklıya bağlayacak olan yola tam girmek üzereyken trafik ışıklarındaki cam silen çocuklar kıvamında ama koca koca bir iki adam önünüzü keser.. sizden tepede satın aldığınız bir şey olup olmadığını öğrenmek için fiş ister.. yoksa 3 tl ister(ayak bastı parası niyetine herhalde).. bu ne aptallıktır yahu.. paragöz modern kalpazanlar..

  madem böylesine gerzek bir uygulamaya geçtiniz.. insanları kızdırmadan neden adam gibi bilgilendirme yapmıyorsunuz.. uygulamanın saçmalığı bir kenara, sessiz sedasız vurgun yapmaya çalışmak, millet uyanana kadar ne koparsak kardır kıvamında davranmak niye? insanlığı olan işletmeci, yukarıdaki büfede satış yapan elemanlarıyla gerekli uyarıyı yaptırmaz mı?? fişi uzatırken " bu fişi çıkışta kullanacaksınız, lütfen atmayın " diye uyarmaz mı??
 • sabahın erken saatlerinden itibaren arap işgaline uğrayan, lalelerin üzerine serilip selfi çekilen çomarın harman olduğu yerdir.

  kalabalık öğleye doğru artmakta. buna rağmen gürültüden kurtulmak için kulaklıklarınızı takıp huzurla okuyacak bir yer bulmanız mümkün. belediyenin işlettiği sosyal tesis vasatın da altında. yıl olmuş 2018, işletme içinde çay ocağı stayla arkalıksız ağır metal taburemsi şeylere oturma mecburiyeti var self servis sırasındaki personelin kabalığı da cabası.
 • ramazan dolayısı ile bira satılmayan mekanları olan yer. hayır normalde satıyorsunuz ramazan gelince neden tu kaka oluyor onu anlamıyorum. böyle dengesiz bir zihin yapısı var maalesef toplumun her kesiminde.
  turist gelmiş şöyle boğaz manzarasına karşı iki tek atmak için oturmuş cafenize "beer ban because of ramadan" mı diyorsunuz, yuh size!
  gözünü seveyim kadıköy'ün, adaların.