• anket:
    bir dahaki seçimde chp'ye oy verecek misiniz?

ön edit: anlaşılan mesajımızı duyurmaya başlamışız. başlık yukarıda kaldıkça daha çok yükseltebiliriz sesimizi. twitter'da da ekşi sözlük dışından kıpırdanmalar var.

el ele vererek, birilerine sesimizi duyurma çağrısı olarak başlattığım boykottur. biliyoruz ki sayın kemal kılıçdaroğlu ve ekibi bu platformu takip ediyor.

artık taban kabullenemiyor , istemiyor bu mevcut düzeni. günlerdir süren imza tartışması, seçim gecesi yalnızlığı, delege anlaşmazlığı ve daha nice başarısız çalışmalar yüzünden mustafa kemal atatürk'ün partisi kepenk kapatamaz.

zaman değişim zamanıdır.sayın kemal kılıçdaroğlu'nun başta adalet yürüyüşü olmak üzere partiye katmış olduğu bütün değerler için teşekkür ediyor ve artık değişimi başlatmasını talep ediyoruz.

son edit: arkadaşlar benim şahsi entry'mde muharrem ince ya da bir başkasının adı geçmiyor. ben yine şahsi olarak mevcut chp düzeninden ve yönetim şeklinden rahatsızım.
  • ailemle birlikte katıldığım boykottur.

chp kimsenin tapulu malı değildir. günümüz hükümetinin uyguladığı aynı cirkinlikleri şuan chp kendi içerisinde yapıyor.

bu koltuk sevdasından başka birşey değildir. açıkça söylüyorum şuan başta kılıçdaroğlu olmak üzere, değişim istemeyip 10 seçimdir sadece kaybeden bir yönetimi savunan her delege saf bir halk hainidir.

10 seçimdir kaybeden bir kişinin hala koltuğa çakılı kalması ve sırf millet vekilliği almak için bazı vekillerin bu kişiye çanak tutması saf bir ihanettir. cumhuriyete ihanettir. halka ihanettir. atatürk'e ihanettir.

maalesef şuan parti yönetimi aynı malum parti gibi davranmakta.

bu hal bu şekilde devam ettiği takdirde, ben ve ailem annemden teyzeme bütün ailem chp'ye oy vermeme kararı aldık.

üzgünüm ama başta belirttiğim gibi; chp kimsenin tapulu malı değildir. chp'nin başında bu durumun sebebi kimler varsa hepinize yazıklar olsun diyorum.
  • chp'li seçmen olarak sandığa gitmeyeceğim. dayatma adaylarla, faşizan tutumlarla ata'mızın partisini yerle bir etmeye hakları yok. tabanın sesine kulak vermezlerse oy yok.
  • kimseye 10 seçim tahammül edilemez. değişimin genel başkan ve üst kadro düzeyinde yaşanması şarttır.

konu muharrem ince'nin kusursuz muhteşem birisi olması değildir. onu da eleştiriyoruz ve eleştireceğiz konu genel başkan değişikliğinin makul süreye bağlanmasıdır. ülkenin ana muhalefete ve umuda ihtiyacı her zaman vardır.

bugün umut değil yılgınlık ve koltuğa yapışıp bırakmam da bırakmam diye çırpınan genel başkan tablosu var. parti tabanı hesabı patronun ödemesini istiyor ve bunda da haklı. genel başkana "bay kemal" diye seslenir olmuş bundan daha kötü bir duruma düşülemez.

milletvekili, belediye başkanı, il başkanı, delege vb. beni bu adam seçti yanında durayım havalarında. taban on seçim oldu söz de umut da bitti yeter diyor.

durum şuna benziyor koca bir otobüs fiyakalı koltukları var. kaptan istediğini yolcu olarak alıyor, otobüste yüzlerce koltuk var milletvekilinin ayrı, belediye başkanının ayrı, delegenin ayrı ama marş basmıyor. kaptan otobüsün etrafında dönüp duruyor kaputu kaldırıp bakıyor da bakıyor ama otobüs bir türlü gitmiyor. fiyakalı koltuklar otobüsle birlikte yerinde sayıyor. otobüse tamirden anlayan yeni bir şoför lazım. başka yol yok. üç imza eksik beş imza eksik masalları konuşuluyor otobüsün içinde en büyük kaptan bizim kaptan naraları atılıyor. maalesef bu masallarla da otobüs gitmiyor.

delegeler bu durumu ortadan kaldırabilecek yegane güçteler. sokağa çıksınlar tabanla konuşsunlar. yol bitti. gereği derhal yapılmalı ardından hemen birlik ve beraberlik sağlanmalıdır. partiler kimsenin çiftliği değildir. yerel seçim vurur döner döner vurur.
  • kılıçdaroğlu'nun geldiği dönemi hatırlıyorum da tam şimdiki ince pozisyonundaydı. baykal o zaman çökmüş partinin başına, tüm chp'liler kılıçdaroğlu gelsin taze kan diye çırpınıyordu, sonrasında geldi. ne değişti? ince gelince ne değişecek?

bu ülkede muhalefetin vazifesi muhaliflerin gazını almaktır ve bu durum göründüğü kadar masum değil.

4 sene boyunca yaşanan, muhalif bir birey olarak her fırsatta sövdüğün, öfkelendiğin olaylarla ilgili chp çıkar meydanlarda tv'de konuşur. bize bırakın biz gereken cevabı vereceğiz gibisinden atar tutar, sen gider oyunu verirsin ve sonrasında da hiç bir şey değişmez ve bu döngü sürekli devam eder. chp'li vekiller her ay onbinlerce lira kazanır, armutun iyisini yerler size de sapı kalır.

halbuki hiç olmasalardı, biz onları hiç adam yerine koymasaydık o zaman alternatif üretmek zorunda kalacaktık, öfkemizi canlı tutabilecektik, boykot edecektik, sivil toplum örgütleri kuracaktık, belki sen ve ben parti kuracaktık ama varlar. iktidar için, iktidar adına muhaliflerin gazını almak için varlar. ortaya çıkabilecek başka muhalif yapıları ezmek için varlar, oyları bölmeyin diye diye ana muhalefete çökmek sonrasında 4 yıl boyunca boş boş koltuklarında oturup maaş günü paralarını çekmek için varlar.
  • kk gitmeden oy moy yok. sikerim çankaya’sını da izmir’ini de.
  • katılmadığım boykottur. kılıçdaroğlu gitsin gitmesin umrumda değil hatta gitmesi lazım ama daha 1 ay önce asla kılıçdaroğlunun karşısına aday olmam deyip seçimi kaybettikten hemen sonra dediğini unutan inceyi de desteklemiyorum. dediğinin arkasında bari bir 6 ay durabilseydin ayrıca yüzde 30 oy aldı diye seçim kazanmış havasını da anlamak da zorlanıyorum.
  • oy vermeyen secmeni artik cok iyi anliyorum. artik bende onlardan biriyim.
  • yedi ceddi chp’li bir seçmen olarak ilk seçimde ak parti ve reise oy vererek katılacağım boykottur!
  • kemal kılıçdaroğlu gitsin güzel de yerine muharrem ince de gelmesin bir zahmet seçimlerden sonra takındığı tavır hiç hoş değil,koskoca chp'nin içinde genç,dinamik,yapıcı,atatürkçü bir arkadaş yok mudur?birde özellik olarak çoğulcu demokrasiye inanıp tek adamlık yapamayacak bir lider lazım chp'ye.

boykot falan hikayede bir şu yapmacık tek adamlık kafadan kurtulmak lazım,chp demokratik bir parti falanda değildir geçen yerel seçimlerde tek bir kişinin isteğiyle belediye başkan adaylarının son dakikada değiştirildiğini herkes biliyordur.
    hangi belediyeler derseniz izmir'e bakmanız yeterlidir.kemalpaşa ve ödemiş sırf aziz kocaoğlu'nun istediği belediye başkan adaylarının aday yapılması üzerine kaybedilimiştir.yani halkın istediği belediye başkanı aday yapılmamıştır.o yüzden bu kafada insanlar chp'den gitmeden chp'den cacık olmaz izmirden bile oy alamaz hatta kaybeder duruma gelir.

not:chp'li olmayan bir izmirli
hesabın var mı? giriş yap