şükela:  tümü | bugün
 • ustad kirael'in foton kusagina girildikten sonraki donemde dunya ve uzerinde yasayan canlilarin ne gibi kimyasal degisimlere ugrayacagini anlatan kitapta;

  1. gün: 21 aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık.
  2. gün: atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu).
  3.-4. gün: atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.
  5.-6. gün: 24 saatlik gündüz devresine giriş, kör bölgeden çıkıp ana foton kuşağına giriş, tüm canlıların güçlenip zindeleşmeleri, dünya ikliminin ısınması, foton ışınıyla çalışan gemilerin uzayda yolculuk yapmaya başlaması, telepati, telekinezi gibi psişik yeteneklerin ortaya çıkışı (uyanış, süperbilinç).

  gibi konulardan bahsedilmektedir.
 • bakın coronavirus aşısı (covid-19 aşısı) belki de kapıda. 2020 yılında büyük değişimler geçidindeyiz. yüz yılda bir olan salgına* (yapay yaratılmış bile olsa, o eşiğe) denk gelmek müthiş. yalnız burada tipik macera merağında değil, gerçeğin/tarihselin yükü altında ezilebilir olduğum hissindeyim. (bkz: coronavirus/@ibisile)