• bu akşamki dasdas konseri için fazladan bir biletimin olduğu üçüncü neslin en başarılılarından.

satış fiyatı 100 lira, sizin güzel hatrınıza 90 liraya bırakırım *

yeşillendirin genşler

edit: fazla bileti instagramdan birine sattım. sattığım kişi 10 yıldır görüşmediği arkadaşı ile karşılaşıp konseri izlememiş.

benimse gittiğim son konser olarak kayıtlara geçti, teşekkürler korona.
  • türkiye standartlarının çok üzerinde söz ve müzik üreten deli, manyak grup.
    (bkz: evren bozması), (bkz: hoşçakal kadar), (bkz: hepsine ne fena) zaten tek kelimeyle harika; ama güneş yerinde hem sonunda nazım hikmet'in yaşamaya dair şiirine vermesiyle de çok doyurucu.
    şunu da bırakayım - arayan bulur
  • sahne performanslariyla ve kostumleriyle kitleyi nasil eglendirecegini cozmus alternatif grup.

bugune kadar hicbir sekilde acip dinlemisligim olmamasina ragmen israrla konserine davet edildim. ben reddettikce insanlar daha cok israr etmeye basladi. en sonunda dayanamayip 21 subattaki dasdas konserine gitmeyi kabul ettim.

konser salonundan girerken bile yanimdakilere sovmeye devam ettim. iceri girdigimizde israrla sahneyi gorup gormedigimi sordular. benim icin konsere gittigimde sahneyi gormek cok da onemli degildir aslinda ama vardir bir bildikleri diye gormek icin uygun bir yere dogru gittim. sahneye ciktiklarinda bu israrin sebebini anladim.

o kadar guzel bir performans sergilediler ki gozlerime de kulaklarima da inanamadim. o kadar cok eglendim ki insanlardan ozur dilemek zorunda kaldim. tek uzuldugum sey sarkilara eslik edememek oldu.

bir dahaki konserde bagira bagira eslik edilecektir.
  • çoğu şarkılarını en az bir kere dinlemiş olmama rağmen son zamanlarda 'boşluk'a takıldım kaldım. hatta bu satırları yazarken de dinliyorum. aradığım boşluğa yaklaştırdığı için böylesine sarılıyorum galiba ona. galvaniz gelbiraz yardımcı oluyor bu boşluğu aramama, hatta öylesine heyecanlı arıyorum ki bulamayacağımı hiç mi hiç düşünmüyorum. daha önce hiç gitmediğim bir yerde arıyorum sanki bu boşluğu, bana uzak fazlasıyla, kaybolacağım bir yerde duruyor; diğer yandan da sanki bulduğum anda daha önce zaten onunlaymışım gibi hissedeceğim gibi gözüküyor.

''herkes kendi boşluğunu arıyo.''
  • son albümleri o kadar güzel ki, hep sıkılacağım diye korkuyorum ama hiç sıkılmıyorum.
  • arayan bulur isimli parcalari turk sarkilari icersinde en iyi olabilir hahahah
  • yaklaşık sekiz yıldır dinlediğim grup. ankara ve izmir'deki programlarını asla kaçırmadım. en sevdiğim şarkısını şöyle iliştireyim,
    https://www.youtube.com/watch?v=_ykuwubkkdi

dalgalarla boğuşmak zor, cebimizde taşlarla...
  • karaköyden vapura binmişim, kulaklıklar takılı, kadıköye gidiyorum arkadaşlarla bira içicez belki bir iki dilim pizza da yeriz. bir şarkı çalıyor: güneş yerinde her şey yolunda... gözlerim sulanıyor güneşe bakarken, gülüyorum.

virüsün biteceği güneşli günlere gelsin bu şarkı
  • her şey insan için var, her şey, ne fena
    balıklar, bigudi, kördüğüm,
    cennet var, en sevdiğim

düşündüren güzel sözleri, keyifli soundları(tüm evrelerinde)
    bu ekibe çok teşekkürler.
    keep up the good work guys!

not: "geriye dönenler, deliye dönenler kadar rahat uyumazlar" bunu atlayamazdım.
hesabın var mı? giriş yap