şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hdp diyarbakır milletvekili adnan selçuk'a ait bir iddia. kendisi kaynak göstermemiş ancak tam bilete çıkan ikramiyenin kolin inşaat başkanı naci koloğlu'na çıktığını ve koloğlu'nun da yetmiş milyon lira tutarındaki bu parayı bilal erdoğan'ın vakfına bağışladığı şekinde tweet atmış.

  söz konusu tweet

  milli piyango çekilişlerinde usulsüzlük yapıldığına dair haberler yapılmıştı daha önce. eğer bu iddia doğruysa kafalarda çok fazla soru işareti uyandıracak gibi görünüyor.

  edit: iddianın asılsızlığı ayyuka çıkmış olacak ki vekil tweeti silmiş. bir milletvekili halka karşı olan sorumluluğu gereği böyle bir iddiayı muhakkak argümanlarla desteklemeli ve dezenformasyona hatta toplumsal infiale neden olmamalıdır. bu başlığı da art niyetle ve dezenformasyon yaratmak amacıyla açmadım; aksine bir milletvekilinin kaynak göstermeden sosyal medya üzerinden ortaya attığı ciddi bir iddiayı tartışmak amacıyla burada paylaşmak istedim. farklı görüşlere mensup bazı yazar arkadaşlardan aldığım tepkiler gerekçesiyle de böyle bir açıklama yapma gereği duydum.
 • (bkz: ikramiye çıkan biletin el altından satılması)
  parayı legalleştirmek için iyi bir yol olabilir
 • doğru mudur bilemem ama doğru ise pek de skandal değeri taşımayan haberdir. zira öyle alıştık, öyle tuhaflık eşiğimiz everest oldu ki artık böyle haberler şaşırtmıyor.
 • hdp milletvekili adnan selçuk'a ait iddaa.
  insanlar artık haksızlık karşısında sesini çıkaramıyor maalesef.sindirildiler,bastırıldılar en kötüsü alıştırıldılar.haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyor peygamberimiz.öyle bir hale geldik ki en ufak eleştiride silivriyi düşünür olduk.kötü yemin ederim durum çok kötü
 • “naci koloğlu kolin inşaatın başkanı. ne hikmetse bir tam bilet alıyor ve ihale ona çıkıyor. o'da yetmiş milyonu bilal erdoğan’ın vakfına bağışlıyor. tesadüfün böylesi, tebrik etmek lazım”
 • eğer doğru ise büyük bir skandal var ortada!
 • delinin biri kuyuya taş atmış......
 • milletimiz ak parti sermayesine bağış yapmayı sever. helali hoş olsun.
  4 çocuğum için 4 çeyrek bilet almıştım, türgev'e gittiğine sevindim ne yalan söyleyeyim. bizden birilerine gitmiş.
  hayır birilerinin hayal kurması beni çok güldürüyor. ya çıkarsa vs.
 • yıllardır milli piyango bileti almayan şahsımı o kadar şaşırtmamıştır...

  beni şaşırtan, bu kadar ayan beyan herşeyin yapılması.. önegin o bileti, ismini bilmedigimiz birine aldırıp, bu şekilde de yapabilirlerdi, fakat uğraşmaya deger bulmamışlar...

  piyango bileti almıyorum, çünkü eskiden o bileti aldıgımda bir süre mutlu olur, hayaller kurar, o ihtimalle mutlu olurdum.. şimdi ise beynimin içindeki ihtimal hesaplayıcısı beni dürtüklüyor ve bana aldırmıyor o bileti...

  gider başka ülkede bilet alırım, o ülkeden aldıgım biletteki ikramiyenin bana çıkma ihtimaliyle bir süre mutlu yaşarım, en azından o ülkede de benzer bir durum varsa, bunun farkında degilim.. bu da " cehalet mutluluğu" şeklinde mutlu ediyor insanı...

  tanım: kıskananları çatır çatır çatlatan gelişme
 • dogrulugu konusunda kesin konusmak istemesem de bu kadar saibe dedikodusu varken buyuk ikramiyenin kime ciktiginin uzerine gidilmesi gerektigini dusunuyorum. zira kimsenin, hatta en koyu akp'lilerin bile hukumete zerre guveni yok. onlarin reiscilikleri tamamen psikolojik vaka.