şükela:  tümü | bugün
 • covid meselesi rafa kalkıyor ya e tabi sıraya hemen yeni bir felaket tellalığı koymamız lazım.
  adrenalinsiz gün geçmiyor.
 • tanım 1:ara ara hortlatılması yetersiz olan muhtemel doğa olayı.

  tanım 2: her gün türkiye gündeminde tutulması gereken muhtemel doğa olayı.

  tanım 3: eğer olursa türkiye'nin bağımsızlığını tehlikeye düşürmesi muhtemel doğal afet.

  tanım 4: haziran 2020'de güneş tutulması gerçekleşeceğinden ve de 1999 marmara depremi de bir güneş tutulması sonrasında gerçekleştiği için temmuz-ağustos 2020 gibi olabileceğinden korktuğum doğal afettir.

  tanım 5: büyüklüğü 7 ve üzeri olursa, muhtemelen 100 binin üzerinde can kaybına sebep olacağından it gibi korktuğum doğal afettir.

  tanım 6: devlet büyüklerimizin, yerel yöneticilerimizin tedbir alması gereken muhtemel doğal afettir.
 • maalesef yine herkesin unuttuğu, kıyıda köşede bekleyen deprem çantalarındaki eşyaların çocukların eline oyuncak diye verilip herhangi bir önlemin alınmadığı bir sırada olacağını düşünüyorum.

  edit: imla
 • ara ara hortlatılan, yürekleri ağza getiren başlık. yapmayın yahu
 • fikri olan herkesin nedense başkasından veya devletten önlem beklediği muhtemel deprem. devlet kamu binalarında, karayollarında falan güçlendirmeyi yaptı, sen de kendini düşüneceksin. beşiktaş'ta, kadıköy'de elli yıllık, köpek bağlasan durmaz evlere üç dört bin lira kira ödeyip "başka semtte oturamam"cılar acaba neyi bekliyor harekete geçmek için. biz keriz miyiz aq, doğma büyüme istanbulluyum, senin duyunca "orası istanbul mu yhaa" diye dalga geçtiğin kuzey semtlerinde oturmak zorunda kalıyoruz deprem korkusundan.
 • küçük parçalar halinde olması ve 250 yıllık tehlikenin bu şekilde geçmesi olası değildir.
  geçmişte nasıl olduysa bu sefer de öyle olacaktır.
  iki önemli değişken gece veya gündüz, yaz veya kış mevsimlerinde olmasıdır.
  eğer akşam üzeri olursa, kışın soğuk havada olursa vereceği zarar en yüksek seviyede olacaktır.
  yazın sabaha karşı olursa yarı yarıya daha az kayıpla atlatılır. kışın geceyarısı olursa bittik.
 • annemler tam sağlam olmayan ev için önlem almaya belediyeyle görüşmeye başladılar covid peyda oldu. inşaallah yakın zamanda olmaz da önemler bir nebze olsun alınabilir.
  ara ara aklıma gelir,kandilli’nin sayfasından bakarım. bu aralar marmara da neredeyse hiç deprem olmadı. bu da beni geren sebeplerden biri.
 • ulan şu başlıkları hortlatıp durmayın sürekli zaten başımızda yeterince dert var bahsettiğiniz malum depremi göremeden kalpten gidicez sizde kına yakarsınız bir tarafınıza tabi hayatta kalırsanız