şükela:  tümü | bugün
 • zamanında fazlaca büyük konuşup başıma gelmesi sonucu artık küçükçe büyük konuşmaya başlamıştım...
  ama fark etmediğini görüyorum, tedbirli küçükçe büyük konuşmalarımın da fena patlaması sebebiyle hiç konuşmama kararı almanın eşiğindeyim...

  sükut altındır.
 • dogru olmasini umdugumdur.
  ben asla cok basarili biri olmam. basari da neymis iyyy. hadi bakalim bekliyorum.
 • "yaaee olur mu oyle sey yeaaa... guummmm... imdaaaaatt... yardim ediiinn...." bazen bu kadar hizli gerceklesiyor.
 • fark edilmesine rağmen insanın kendini yapmaktan yine alıkoyamadığı lanetli güç. herhangi birinde de sanmıyorum ki aksini kanıtlayacak tek bir örnek olsun. hatta ben tek başıma bile aksinin olmadığını kanıtlar, olmayana ergi ile buna bilimsel bir boyut dahi kazandırabilirim, o derece.

  en uyduruk cümlesi bile çıkar karşına insanın. ve dersiniz ki, tamam, beyaz bayrak çekiyorum. bir daha tövbe büyük konuşmam. sonra aradan zaman geçiyor. kınanması gayet doğal olan bir şeyi kınıyorsunuz. örneğin bir insanın annesine karşı çok kötü konuşması, örneğin evli biriyle duygusal yakınlık, örneğin topluluk için de fazlaca anormal bir davranış vs. yani bu tür şeyleri herkes eleştirir. normaldir. ama onu da yapmayacaksın işte. yoksa geliyor buluyor. vallahi buluyor kahrolası, sesindeki tipiye tutulduğum...
 • hayatımda duyduğum en doğru söz ve mutlaka yaşanan durumdur.

  iş kuaförde biter, saç ürününe asla para vermem demiştim 80 liraya serum aldım resmen basiretim mi bağlandı ne oldu bilemiyorum. daha da büyük konuşmuyorum arkadaş.
 • ayakların yere basmadığı, pembe gözlüklerin gözde olduğu zamanlardaki havai tavırların rahatlığıyla dile gelenlerin surata tokatı indirip, ayakları yerle buluşturduğu ve pembe gözlüğü düşürdüğü durumdur.
 • sadece negatif konularda deneyimlediğim için nefret ettiğim durum. hangi konuda büyük konuşursam eninde sonunda tükürdüğümü yalama kıvamına getiriliyorum hayat tarafından. tamam diyorum ey hayat, senin kuralların ile oynayalım. yıllardır tek taraflı olarak sevdiğim kızı düşünerek diyorum ki "bu kız beni dünya dursa sevmez" ve bekliyorum ki her daim olduğu gibi bunun da tersi olsun. beni göt etmek, ders vermek ya da olgunlaşmama yardımcı olmak adına (artık hangisi ilgisini çekiyorsa) hayat çarklarını işletsin. sonuç elbette hüsran. böyle çocuksu düşünceler ile yola çıkıyorum olmuyor, olgunlaşıp rasyonalist pencereden hayata bakıyorum olmuyor, haz dolu bir şekilde yaşamayı beceremedim gitti.
 • "kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz." (tirmizi)