• çocukluğum boyunca merak ettiğim birçok konuda danıştığım, milliyet gazetesinin 92 veya 93 yıllarında verdiği ansiklopedi. evdeyken internet olmadığı için halen ara sıra göz attığım oluyor. dizin aralıklarını ise 10 yıldır beynimin bir kenarında saklıyorum. umarım doğru hatırlıyorumdur:

a-amer, amer-avust, avust-bezr, bezs-cami, cami-çırp, çırp-diş, diş-ergen, erger-frib, fric-günb, günc-hoof, hoog-işar, işar-kart, kart-koru, koru-lord, lord-mete, metel-nem, nem-paleo, paleo-pycn, pycn-sant, sant-sor, sor-tank, tank-tuhf, tuhf-vurgun, vurgun-zywi
  • büyük larousse'un her zaman yeri ayrıdır benim için.bizimkilerin tercihinin bu olmasının rolü varmıdır bilmem ama sanki meydan larousse ve diğerleri itici,büyük larousse ise okumayı sevdirici,araştırma yapmaya yöneltici gibi gelir bana.
  • bir tur eski zaman wikipediasi. ilkokul odevlerimin bas kahramani. zamane gencleri ansiklopedi kokusunu bilmiyor artik. cok yazik.
  • larousse lar içinde kesinlikle en sempatik olanıdır. ayrıca başarılı da bi kaynaktır.
  • kuponların,mega kuponların hatta herkül mega kupon'ların çokluğuna dayanamayıp almış olduğumuz 24 ciltlik eserdir.

(bkz: bilim ve teknik ansiklopedisi)
  • cocuklugumun en buyuk zenginligi olan bu setle vedalasmak istiyorum, tasiyamiyorum yanimda artik.

bunu bagis olarak kabul edip, faydali bir sekilde kullanabilecek nereler vardir, veya kutuphanesine koymak isteyen olursa izmir ici teslim edebilirim.
  • memleketimin eğitim öğretim gitmemiş ücra köşelerindeki minik kardeşlerime gönderip manen bir huzur sağlamakla, torunlarıma kadar saklayıp onlara gerek maddi gerek manevi bir hediye olması için güzelce kutulayıp saklamak arasında kaldığım 24 ciltlik eşsiz eser...
  • kaliteli kağıta baskı ve sağlam içerikli döneminin iyi ansiklopedilerinden. anabritannica gönlümüzde daha çok yer etmesine rağmen, güncel bilgiler gerektiğinde büyük larousse imdada yetişirdi. misal ödev için pekinel kardeşler ile ilgili bilgiyi sadece büyük larousse'da bulmuştum o zamanlar.
  • evde yicekten icicekten cok olan, $ey.
hesabın var mı? giriş yap