şükela:  tümü | bugün
  • twitterda bir renktaşın yaptığı inceleme %200 katılıyorum. twitterda bir renktaş matematiksel olarak tudorun galatasarayının şampiyon olma şansını incelemiş. büyük maç kazanamadan şampiyon olamıyoruz! ben galatasaraylıyım diyip de, tudor romantizmi yapan herkese göstermelik bir tablo linkini aşağıya bırakacağım.
    https://twitter.com/…mbom/status/937388404915998720
  • matematik yanılmaz her maça 3 puanla bakan biri herhalde bilime inanıyordur.kaldı ki matematikle arası bir hayli iyi 3ü ikiye bölünce 1.5 olduğunu biliyor...

eee buyursun o zaman işte matematik çıkın işin içinden...
  • tudor'un oynattığı büyük maç sayısı 7, attığı gol 2, yediği gol sayısı 18'dir. geçen sene kadro kötüydü bahaneleri artık geride kalmıştır. 40 milyon euro gömüp eline verilen kadroyla büyük maçlarda yaptıkları ortada ve bunlar da yapamayacaklarının teminatıdır. önümüzde bir riekerink örneği var. eldeki paçozlarla 2 finalde büyük takımlardan kupa alan ve yine paçoz kadroyla güzel futbol sonucu elde ettiği 2-2'lik beşiktaş maçı vardır. mesela başımızda riekerink olsaydı ikinci yarıda oynanacak derbiler için ümitli olabilirdik, yaptıkları ortada, bu adam gelecek vadediyor diyebilirdik. hele ki bu kadroyla.

ama tudor'dan hala ümidi olan varsa, gelecek vadediyor diyen varsa samimi söylüyorum gitsin camdan atlasın ve insanlığa bu hizmeti yapsın. bunların mantığına göre bu adamın daha bir de avrupa'da gelişim göstermesi lazım. bi de avrupa'da tokat üstüne tokat yemesi lazım. oğlum adam yediği hiçbir tokattan sonra akıllanmıyor. yok işte amk, anlamıyor adam. basmıyor amk. 5 yıl da geçse iyiye gitmeyecek şunu artık kabullenin.

önümüzde 5 büyük maç kaldı. bu adamın bunlardan puan bile alamayacağı kesindir. büyük maçlarda iyiye giden bir şey yok. tam aksine daha kötüye gidiyor. daha da kötü olacak ve kadıköy derbisinde yaşanacakları hayal bile edemiyorum. sizin romantikliğiniz yüzünden kimse bu kahrı çekmek zorunda değil. öyle iki maç yenilince gönderilsin demiyoruz. olayları çarpıtmayın. cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın. aylardır söylüyoruz bunu.

üstelik bu adam büyük maç kazanamayacağını kabullenmiş durumda. bakın bu ezikliği kendinize yedirip hala bu adamı savunacak kadar utanmaz insanlarsanız siz. adam bu duruma itiraz etmiyor, karakter koymuyor. kabulleniyor bunu. ben kazanacağım bile diyemiyor. ben çapsız evladı bir hocamsıyım, büyük maçları kazanamam zaten diyor. açık açık söylüyor bunu. amacım sadece anadolu takımlarını yenerek şampiyon olmayı beklemek diyor. bunu utanmadan sıkılmadan açıkça söylemiştir ve siz de bunun üzerine bu adamı savundunuz.

ve oynattığı futbol da bunu söylüyor. bütün büyük maçlarda oynattığı futbol beraberlik üzerinedir. gol atmak için en ufak bir çabası ve girişimi olmamıştır. ancak onu da beceremiyor. başaramıyor. başarısız biri.

büyük maçlar bazen hoca faktörüyle kazanılır. bazen işiniz sadece büyük maçlara kalmaz. işiniz son maçlara da kalabilir. o maçlarda da hoca faktörü devreye girer. bu çapsızın bunun üstesinden gelebileceğine inanıyor musunuz?

şu an ikinci sıraya düştük. her anadolu maçını kazanacaksın diye bir şey yok. bir maç daha kaybettiğin an başakşehir ile arandaki fark 4'e yükselecek. büyük maç kazanmayı hedefleyen ve kazanan bir hoca olsaydı o anadolu maçını kaybedince başımız bu kadar ağrımayacaktı ve kazandığın büyük maç sana bu krediyi sağlayacaktı. bu nedenle alanya 1,5, beşiktaş 3 puan değil, alanya 3, beşiktaş 6 puanlık bir maçtır.

peki size soruyorum. daha büyük maçlara takımı mental olarak hazırlayamayan tudor, bu stresin içine girerse anadolu maçlarını bile kaldıramayacak hale geldiğinde burada bu adamı nasıl savunacaksınız? çünkü geriden takip etmek kolay değildir ve bu adam bütün yaptıklarıyla bunu kaldıramayacağını bas bas söylüyor bize.

hadi hepsini geçtim, şuna ne demeli? büyük maçları kaybetmesi ve de ezilerek kaybetmesi rakiplere de güven veriyor. bu mahkumiyet rakibe güven verdiği gibi kendi takımında da güvensizliğe yol açıyor. takımın da enerjisini emiyor bu durum. fener bizim maçtan sonra gazı açıyor, trabzon bizden sonra maç kaybetmiyor, başakşehir bizim maçtan sonra taşaklarını yaya yaya geziyor. şimdi de beşiktaş bu gazla devre bitene kadar puan kaybetmeyecek tahminimce. yani bu tudor belasının büyük maç laneti kelebek etkisi gibi birçok parametrenin değişmesine neden oluyor.

not: riekerink'i gönderen sosyal medya taraftarından değilim. tudor ilk maçına çıktığı günden beri söven taraftarlardanım. gelmeden önce de sövmüş olabilirim, bakmam lazım.
  • beşiktaş geçen sezon fenerbahçe, galatasaray ve başakşehir'le oynadığı 6 maçtan sadece 1'ini kazanarak şampiyon oldu. konu kilit.

bjk 2 - 2 gs
    bjk 1 - 1 fb
    bjk 1 - 1 ibb

fb 0 - 0 bjk
    ibb 3 - 1 bjk
    gs 0 - 1 bjk