• yaz aylarında isakof ile beraber soğuk merdivenlerinde negatiflere baktıktan sonra, yine uzun merdivenlerinde yatması huzur verici bina, okur bunu nasılsa, selam olsun kendisine.
  • sanirim 80'lerin sonunda teyzemin pesine takilip gittiim ve hayatimda ilk defa gorup buyulendiim bina...
  • 1909 yılında inşa edilmiştir. ı. ulusal mimarlık uslubunun tipik örneklerinden biridir.diğer adı ile posta telgraf nezareti binası.
  • girişindeki kitabede osmanlı türkçesi ile "posta ve telgraf nezareti" yazan tarihî bina.
  • icinde bir seyler gondermek icin bulunmaktan, disinda merdivenlerinde oturmaktan hep keyif aldigim, istanbul'un en guzel kamu binalarindan biri.
    heybetiyle kapidan içeri mektup atmak icin girerken herkesi büyüledigine eminim.

bu güzel binayi restore ettiler, hatta bir işçi düşüp öldü.
    disinin o guzelligi gitti yerini beyaz suratli bir bina aldi.
    hadi zamanla gider o beyazlık.
    peki o guzel ahsap cerceveler kapilar?
    bakimsizliktan dökülüyor.
    restorasyon oralara ugramamis.
    eski boyalari kazınıp guzelce boyanip verniklense...

her seyi yok ediyoruz sirayla...
    ne kadar cokmus ki hala bitiremedik.
  • istanbul sirkeci'de ihtişamı ve dikkati çeken mimari yapısıyla 110 yıldır tarihe tanıklık eden bina.
  • bir ptt çalışanı çocuğu olarak üniversite birinci sınıftayken misafirhanesinde ikamet ettiğim tarihi ptt binası.
  • atm'si olmayan postane...sanıyorum dokusuna zarar verilmesin diye konmamış ama sonuç olarak sirkeci gibi çok merkezi bir yerde ve insanların bu anlamda işi düşebilir...en azından benim düştü ve bulamadım...yanıp otel olmadan bir atm iliştirilse hiç fena olmaz bence...
  • sirkeci'deki adresler ona gore anlatilir. buyuk postanenin arkasinda.. 100 metre otesinde gibi. gercekten de o olmasaydi sirkecide adres anlatmak ne zor olurdu.
  • herzaman serindir yazin sicaginda sirkecide isiniz gucunuz varsa iki saniye soluklanip o sicaktan kalabaliktan biran olsun uzaklasabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap